Tagasi Posted on

A-Galerii x Disainiöö

A-Galerii Disainiöö satelliitide programmis.

Disainiöö nädalal toimuvad galeriis mitmed sündmused, mis haakuvad läbi ehtekunsti perspektiivi festivali selle aastase teemaga, milleks on disaini roll ühiskonnas toimuvate muutuste ja kriisiolukordade lahendamisel. 

E 20.09, kell 18:00 vestlusring TAAS UUS JA TAASKASUTUS EHTES

Jutuajamises jätkusuutlikkust disainist läbi ehtekunsti perspektiivi osalevad ehtekunstnikud Sille Luiga, Andrei Balašov, Urmas Lüüs ja Kaia Ansip. 

K 22.09, kell 17:30 loeng POLIITILISUS EHETES Liina Lelovi ja Valdek Lauriga

Loengus tulevad jutuks nii Lelovi ja Lauri enda loodud ROOSA ILA rinnanõelad kui ka teised näited poliitilistest ehetest ning räägitakse üldisemalt sümbolite muutuvast tähendusest ning seda käivitavatest protsessidest.

R 24.09, kell 17:00 tuurid A-Galeriis ja näitustel SOE SUVI ja TREASURES FROM THE SEA

A-Galerii näitusteprogramm toimub kahel pinnal – SEIF ja AKEN – ning reedel, 24.09 avaneb erakordne võimalus galeriis avatud kaht näitust kogeda koos A-Galerii kuraatori Helle Ly Tombergiga. 

Näituste kohta leiad rohkem infot siit: https://agalerii.ee/naitused/

Lisaks näituse platvormile, tegutseb A-Galerii ka ehtekunsti müügiruumina. A-Galerii riiulites avaneb Eesti ehtekunsti lugu läbi erinevate generatsioonide, vormide ja ideede ning siin saab tutvuda üle saja erineva kohaliku autori loominguga. Selle ilu külluses aitab reedel huvilistel orienteeruda ehtekunstnik Katarina Kotselainen. 

L 25.09, kell 15:00 Marita Lumi kannelseeliku kontsert

Marita Lumi on kaasaegne ehtekunstnik, kes pesitseb vanalinnas oma Hobusepea tänava  ehtestuudios ning kelle käekirja iseloomustab tuhandete kivide istutus ja galvanoplastika, loodusest inspireeritud muinasjutulised narratiivid ja metsik naivism. Paralleelselt teeb ta muusikat nii enda ehitatud kannelseelikutega, mis on koonusekujulised kunstmuusika pillid. 

Kõik sündmused toimuvad A-Galeriis (Hobusepea ja Pika tänava nurgal) ning on huvilistele TASUTA!

Sündmused toimuvad kooskõlas valitsuse poolt nakkusohutuse tagamiseks kehtestatud piirangutega. Palume arvestada, et sündmustel saab osaleda AINULT kehtiva COVID-tõendiga. 

Alates 1. septembrist on võimalik valitud Südame-, Benu ja Apotheka apteekides teha kiirtesti, mille negatiivse tulemuse korral väljastatakse ka üritusel osalemiseks sobiv tõend.

Piltide autor on L. M. Kaunissaare.