Title Image

Annika Kedelauk

“Minu loomingus võib eristada kaht suunda,” märkis Kedelauk. “Ühelt poolt imetlus masinate ja nende osade vastu, teisalt väikesed elusolendid, keda võib peidetud ja moonutatud kujul leida paljudes mu töödes,” kirjeldas ta.

Töödes kasutab Kedelauk peamiselt hõbedat, kulda ja titaani, aga ka kive, puitu ja teisi orgaanilisi materjale, mis on selleks piisavalt vastupidavad. “Hindan ehete puhul kantavust, praktilisust ja vastupidavust,” märkis Kedelauk.

Eritellimusel tehtud töödest on Kedelauki sõnul kõige populaarsemad abielusõrmused. “Ma ise mõtlen romantiliselt, et eritellimusel teha lastud abielusõrmused ühtivad siin maailmas ainult kahel abikaasal…” märkis ta.

Kedelauki erialane haridustee algas Eesti Kunstiakadeemias, mille lõpetamise järel kuus aastat tagasi siirdus ta praktikale ehtedisainer Gvido Valickise juurde. Viieaastase praktikaperioodi kestel aitas ta kaasa Valickise tellimustööde valmimisele, saades vastutasuks võimaluse kasutada töökoda isiklike projektide tegemiseks ja võõrustada seal oma kliente. “Nägin kõrvalt, kuidas üks väike firma toimib ja kuidas klientidega suhelda,” kirjeldas Kedelauk.

Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna ehtedisaini erialal (BA), sh õppinud Erasmuse stipendiumi toel Barcelonas Escola Massana ülikoolis.

Pärast õpinguid täiendas ennast viis aastat ehtedisainer Gvido Valickise juures.

2013. aastal pälvis Roman Tavasti nimelise stipendiumi.

 

Lennart Käämer “Ehtekunstnikul peab olema ka müügitöö anne”, Äripäev, 10.märts, 2016