Tagasi

Annika Kedelauk

Annika Kedelauk

Annika sõnul võib tema loomingus eristada kaht suuna. “Ühelt poolt imetlus masinate ja nende osade vastu, teisalt väikesed elusolendid, keda võib peidetud ja moonutatud kujul leida paljudes mu töödes.” Töödes kasutab Kedelauk peamiselt hõbedat, kulda ja titaani, aga ka kive, puitu ja teisi orgaanilisi materjale, mis on selleks piisavalt vastupidavad.

Eritellimusel tehtud töödest on Kedelauki sõnul kõige populaarsemad abielusõrmused. “Ma ise mõtlen romantiliselt, et eritellimusel teha lastud abielusõrmused ühtivad siin maailmas ainult kahel abikaasal…” ütleb Annika.

Kedelauki erialane haridustee algas Eesti Kunstiakadeemias, mille lõpetamise järel kuus aastat tagasi siirdus ta praktikale ehtedisainer Gvido Valickise juurde. Viieaastase praktikaperioodi kestel aitas ta kaasa Valickise tellimustööde valmimisele, saades vastutasuks võimaluse kasutada töökoda isiklike projektide tegemiseks ja võõrustada seal oma kliente.

Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna ehtedisaini erialal (BA), sh õppinud Erasmuse stipendiumi toel Barcelonas Escola Massana ülikoolis. Pärast õpinguid täiendas ennast viis aastat ehtedisainer Gvido Valickise juures. 2013. aastal pälvis Roman Tavasti nimelise stipendiumi.