Tagasi

Harvi Varkki

Harvi Varkki (s 1959 Tallinnas)

1988 ERKI

Tegin oma esimesed ehtekatsetused 13-aastasena. Tookord olid materjalideks raudplekk ja merevaigu tükk. See ripats on mul tänaseni alles.

Järgmine väljakutse oli ehtedetailide matriitside graveerimine terase sisse, seda igasuguste eelteadmiseta tehnoloogia kohta. Osa nendest olid portreed. ERKI-s õppides väljakutsete rida pikenes. Mind huvitas väga metalli valamine, ainult juhendajaid ja õpetajaid ei leidunud. Pidin siis panema valukatsetused kokku hambatehniku ja pronksi monumentaalvalu õpetuste järgi.

Minu isaisa Toomas oli külasepp, kuid ise armusin muinasaja ehtekunsti, seda eelkõige hõbeda töötlemise poolt vaadatuna. Minu ajaloolise pärltraadi uurimus ilmus 2009. aastal ajakirjas Eesti Arheoloogia (13/1). Plaanis on ilmutada töö Eesti ajalooliste krõllide valmistamise tehnoloogiast.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)

“Elulill on juba iidne geomeetriline sümbol, esimesed leiud pärinevad Egiptuse hauakambrite ornamentides ja indiaanipüramiidide salakäikude seintelt. Elulille geomeetria on valguse levimise mudeli aluseks. Kaelaehte ripats LINDMEESINGEL on oma näo saanud viikingite jumala Heimtali järgi. Originaalripats pärineb ühest muinasleiust ja asub Rootsis. Legendi järgi olevat jumal Heimtal läinud vikerkaare alt läbi, kindlasti tegi ta ka muid vägitegusid. Kaelaehte detailid on vahast käsitsi modelleeritud ja valatud hõbedasse.” – Harvi Varkki A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted