Tagasi

Ivar Kaasik

Ivar Kaasik on sündinud 1965 Astes, eemal kunstist ja kultuuri tarbimisest, kus neljaminutiline koolitee viis punaarmee poolt mahajäetud elurajoonist otse üle lusikatehase hoovi, ning kus kord nädalas käis raamatubuss ja töölissööklast sai laupäeva õhtuti kino. Kümne kilomeetri kaugusel olevas linnas tegutses kultuurimajas rahvateater ja kohaliku revolutsionääri Viktor Kingissepa majamuuseum. Alevikus oli oma postkontor, katlamaja, kauplus ja saun, kus igal reedel alates alates kella kolmest käisid enne mehed ja siis naised. Aga peamine, suure maantee ääres oli bussipeatus, kust sai alguse iga pikem teekond pogranitšnaja zona‘st.

Kaasik on eesti kunstnik, kes peale õpinguid Halle Kunstiülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias Berliini kolis. 1996 pälvis ta Pariisis Haute Couture Week‘i raames DeBeers‘i Oscar‘i. Vabakutselisena organiseerib ta kunstihuvilistele ekskursioone Berliini street-art- ja apropriatsionaalse kunsti lahinguväljale, annab mobiilselt ülevaateid selle linna sajandivanusest monumentaalkunsti ja tööstusarhitektuuri musternäidetest, juhatab kultuurituristid avangard-galeriide rägastikust Mittest alternatiivmuusika klubidest tulvil Lower-East-Site-kvartalisse Neuköllni.

Ivar Kaasik on sündinud 1965 Kuressaares. Aastatel 1983-92  õppis ta Eesti Kunstiakadeemias (tollal: Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis)  arhitektuuri ja hiljem metallehistöö kateedris, aastatel 1989-90 Burg  Giebichenstein Kunsthochschule Halles, seejärel töötas erinevates ametites – muuhulgas aastatel 1992–99 kullassepana Saksamaal. Alates 1999.  aastast tegutseb Kaasik vabakutselise kunstnikuna. Näitustel osaleb ta  alates 1989. aastast, saksa maalikunstnike liidu liikmeks astus 2001. aastal  ja Eesti Kunstnike Liidu liikmeks 2012. aastal, ta on ka metallikunstnike liidu  ja maalikunstnike liidu liige. 

Kunstniku on pärjatud Pariisis maailmakuulsa ehte-Oskariga Diamond  International Award (1996). Kirjutajana on Kaasik väljendanud end paatost  ja kunsti tavaarusaamu eiravas sõnaloomingus, autori poolt žanriliselt  „miinimum- ja maksimumprogrammiks“ tituleeritud raamatus „Ettevaatust,  kunst! Mida teha. Kuidas ja kui palju“ (2011).– Raamatust “Ivar Kaasik. Ettevaatust, kunst! Mida teha. Kuidas ja kui palju.” (2011)

IVAR KAASIK

Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus Ivar Kaasiku näituse ELU JA SURM. LÕPP JA ALGUS. raames.

Seotud ehted