Tagasi

Krista Laos

Krista Laos (s 1955 Haapsalus)

1978 ERKI

Töötasin aastatel 1978–1991 Tallinna juveelitehases kunstnikuna. Alates 1991. aastast olen eesti kunstnike liidu liige. Kuulun ka Katariina gildi ning olen ON-grupi liige.

Hõbe ja ehted on mu igapäevane leib, aga mitte ainult. Kuna maailm on nii huvitav ja kõike proovides tahaks oma piire tunnetada, siis olen eri aegadel teinud eri asju – kohrutatud hõbesõlgedest kuni kopikatest kaelaeheteni, hõbetraadist punutud ehetest kuni roostetanud rauast mütsideni, emailplaatidest emailitud ridikülideni. Praegu püüan hõbeehetesse tõlkida mulle tähtsaid asju, näiteks mõtteid ajast, pimedusest ja valgusest. Vaimse ja materiaalse maailma paradokside üle mõtiskledes sündis näitus “Kõige tähtsam on silmale nähtamatu” – lause, mis on pärit Antoine de Saint-Exupéry “Väikesest printsist”.

Aastatel 1991–2010 tegin seitse isikunäitust Eestis ja ühe Saksamaal. Lisaks olen esinenud oma loominguga 37 näitusel Eestis, Tšehhis, Leedus, Saksamaal, Venemaal, Prantsusmaal, USA-s, Taanis, Rootsis, Soomes, Hispaanias ja Hiinas. 1999. aastal pälvisin metallikunstnike liidu Ede Kurreli preemia.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Mingi ajaga tuleb mul tunne, et ma olen muutunud ja mul on igav teha seda sama asja või selle variatsioone. Siis teen vahepeal midagi muud ja pöördun tagasi mõne rea juurde, mis jälle tagasi vaadates on paremini välja tulnud. Ma olen väga muutlik, käivad erinevad tujud ja huvid peal.

Kui me A-galeriid alles selles praeguses HOP ruumis avasime, siis said eelneval õhtul kõik asjad välja pandud. Mul oli seal keskselt väljas üks kaelaehe, aga juhtus nii, et õhtul galeriid avades seda enam ei olnud. See oli hommikul enne A-galerii ametlikku avamist ära ostetud. Käis keegi ametnik ja läks kas Lõuna- või Põhja-Koreasse riigikingituseks.” – Krista Laos A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted