Tagasi

Urmas Samelselg

Urmas Samelselg (s 1969 Tallinnas)

1995 EKA

Ma usun, et igal inimesel on oma rada, mida mööda ta käib, ja oma siht, kuhu suunas ta liigub. Teod, mida sa tegid eile, kajastuvad sinu tänases maailmas. Iga astutud samm on eelduseks järgmisele. Mitte midagi ei juhtu lihtsalt niisama. Kõik on omavahel tihedalt seotud. Isegi praegu täiesti kontekstivälised kõrvalpõiked sulanduvad tagantjärele vaadates tervikpilti ning on sulle sinu teekonnal toeks.

Siht, mille suunas sa liigud, ei pruugi olla midagi konkreetset. Pigem on see visioon, aimdus, tunne, mida me tajume alateadlikult ning mille suunas liikuminegi toimub alateadlikult tehtud valikute najal. Iga inimese tee on erakordne ja kordumatu. Minu jaoks on loomine ja looming üks väga oluline osa minu teest. See osa, milles peegelduvad kõige selgemini minu tõekspidamised.

Mind on alati võlunud inimesed, kes oma kätega midagi teevad. On võrratu tunne, kui näed reaalselt materjalis teostatuna midagi, mis on alguse saanud ideest sinu peas, midagi, mille oled ise välja mõelnud. On võrratu tunne, kui oled ise oma kätega midagi valmis teinud – materjal, mis enne oli lihtsalt materjal, vormub sinu käte vahel konkreetseks esemeks.

On võrratu tunne, kui tegemise protsess iseenesest paelub sind nii väga, et selle käigus tekib kirg ning sul kaob igasugune sisemine vajadus jälgida aja kulgu enda ümber. See on nagu teraapia, mille käigus su mõtted settivad ja maailmapilt muutub selgemaks. Kui mingi tegevus võlub sind niivõrd, et unustad selle käigus iseenda, siis võibki see tegevus olla sinu teeraja telgjoon. Tegemine ise muutub osaks sinu identiteedist. Sa oled see, mida sa teed.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“On võrratu tunne, kui tegemise protsess paelub sind nii väga, et selle käigus tekib kirg ning kaob igasugune sisemine vajadus jälgida aja kulgu enda ümber. See on nagu teraapia, mille käigus mõtted settivad ja maailmapilt saab selgemaks. Kui mõni tegevus võlub niivõrd, et unustad selle käigus iseenda, siis võibki see tegevus olla sinu teeraja telgjoon. Tegemine ise muutub osaks identiteedist. Sa oled see, mida teed.” – Urmas Samelselg A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted