Title Image

Ehete hooldus

Ehete ilu ja võlu parim garantii on nende õige hoidmine ning hooldus. Hõbeehted on paratamatult väliskeskkonna suhtes õrnad, ent nende tuhmumist saab vältida paari juhtnööri ja lihtsa hooldusvõtte järgimisega.

Hoiustamine

Ehte parimaks hoidmiseks sobib suurepäraselt ehtekarp. Nii on ehe kaitstud liigse valguse ja niiskuse eest ega puutu kokku teiste ehetega. Hoides ehteid hulgi koos, võivad eri materjalid üksteise sära mõjutada ning hõõrdumine tuhmistab ehete pinda.

Ehteid kandes

Et hoida ära ehete tuhmumist, kaitse ehte pinda kriimustuste, niiskuse ja kemikaalide eest. Kindlasti ei sobi ehteid hoida vannitoas. Enne vannituppa minekut tasub ehted ära võtta ning hoiustada neid omaette karbis kuivas keskkonnas. Niiskus suurendab oluliselt hõbeehte oksüdeerumise kiirust ja nii võib ehe kaotada oma sära. Soovitame ehted ka rannas turvaliselt ära panna – liiv, päikesepaiste ja soolane vesi ei ole ehte ilule just sobilik kombinatsioon.

Riietumisel tasub alati järgida kuldreeglit – ehted viimasena. Nii kaitsed ehteid maksimaalselt kokkupuute eest kreemide, juukselakkide ja parfüümiga ehk kõikvõimalike kemikaalidega, mis võivad ehte ilu ajaga tuhmistada.

Puhastamine

Ehete puhastamiseks sobib pehme riidetükk või spetsiaalne hõbedapuhastuslapike. Kergelt hõõrudes saab ehte pinnalt eemaldada rasu ja mustuse, et vältida pinna tuhmumist. Üldiselt ei soovitata selleks kasutada salvrätti ega majapidamispaberit, kuna see võib õrnalt pinda kriimustada. Samad põhimõtted kehtivad ka kivide puhastamise kohta. Kuigi kauplustes on saadaval ka hõbedapuhastusvedelikke, soovitame nendega kodustes tingimustes olla ettevaatlik. Vedelik ei sobi kõikide ehete puhastamiseks.

Ehted A-galeriist

A-galerii kauplusest ja veebipoest ostetud ehetele pakume eluaegset hooldust. Kui ehe vajab puhastamist või parandamist, palume tulla esinduskauplusesse aadressil Hobusepea 2. Meie müügikonsultandid saavad olenevalt vajaminevast tööst pakkuda teenust ootetööna või vormistada soovitud teenuse tellimuse.