Title Image

Meist

A-Galerii on Eesti autoriehete kodugalerii ja unikaalne kohtumispaik, kus saab tutvuda üle saja erineva autori loominguga. A-Galeriis avaneb Eesti ehtekunsti lugu läbi erinevate generatsioonide, vormide ja ideede. Iga käsitööna valminud ehe on kordumatu ning kannab endas autorile ainuomast käekirja ja kontseptsiooni, mida on teostatud meisterliku tehnikaga. Ehtepoe ja näitusepinnana esindab A-Galerii Eesti professionaalsete ehtekunstnike erinevaid põlvkondasid. 

A-Galerii näituseruum SEIF, on ajalooline pidepunkt, mis ühendab 1920ndatel juveliir Joseph Kopfi kullassepaärina ehitatud hoone esialgse funktsiooni ja kaasaegse ehte- ja sepakunsti olulisima kohaliku näitusepinna – seif, kus toimub 2005. aastast näitusetegevus, paigaldati esialgselt hoonesse pärast 1925. aasta suurt röövi, mil poe vaateaknalt varastati miljoni marga ulatuses ehteid, tehes sündmusest esimese vabariigi aja suurima röövi. 

2019. aastal alustas galerii ka aknanäitustega. AKNAD on A-Galerii mikronäituste platvorm, et pakkuda kaasaegse ehtekunsti valdkonnas tegutsejatele võimalust näidata uut või varem nähtud loomingut kompaktses formaadis ning laiendada A-Galerii näitusepinda avalikku ühiskasutatavasse linnaruumi. Toimunud ja eesootavate näitustega saab tutvuda siin.

A-Galerii loomine 1994. aastal oli julge ja ettevõtlik samm, mille taha koondusid ehtekunstnikud ise, kes ka tänaseni galeriid juhivad. A-Galerii teeb veel eriliseks see, et galerii kohal, maja ülemistel korrustel asuvad ka paljude kunstnike tööruumid ning seeläbi on galeriis võimalik hõlpsasti teostada eritellimusi ning luua kontakte ehete loojate ja nende kandjate vahel. Eritellimuste võimalustega saab lähemalt tutvuda siin.