Title Image

Meist

 

A-galerii on Eesti autoriehete esinduskauplus ja unikaalne kohtumispaik, kus saab tutvuda ligi 80 erineva autori loominguga.

Galerii loomine 1994. aastal oli julge ja ettevõtlik samm, mille taha koondusid ehtevaldkonna kunstnikud ise. Ühiselt rajati Eesti Kunsnike Liidu Hobusepea tänava majja galerii (praegune HOP-galerii), kus tegutseti aastani 2005. Seejärel siirduti avaramale pinnale Hobusepea ja Pika tn nurgal, kus asume tänagi. Nii toona kui ka praegu on A-galerii eesmärk avardada kohaliku ja rahvusvahelise publiku arusaamu autoriehtest laiemalt, andes kõigile soovijatele võimaluse ehteid ka galeriist osta. Galeriil on 2019. aastal 69 osanikku, kuid lisaks neile näitab ja müüb galeriis oma loomingut ka veel hulk galerii loomises mitte osalenud autorit.

A-galerii seifiruum on ajalooline nurgake, mis alates 2005. aastast on kasutusel näituseruumina. Seifis toimuvad näitused vahetuvad iga kuu ning näitusekava kinnitatakse iga aasta sügisel. Toimunud ja eesootavate näitustega saab tutvuda meie kodulehel siin.

A-galeriil on pikaaegne kogemus koostööks nii era- kui ka äriklientidega. Personaalsed tellimustööd või suuremahulisemad ostud korporatiivseteks kingitusteks on võimalik teostada kirjutades tellimused@agalerii.ee.

A-galerii ajalooga saate tutvuda alljärgnevatel linkidel:

A-galerii 1994-2004

Jaan Elken A-galeriist

Merike Alber A-galeriist

Seif alates aastast 2005

Kaie Parts meenutab

Leida Ilo meenutab

Hobusepea 2 maja ajalugu