Tagasi Posted on

A-Galerii aastanäitus MIKROMAAILMAD

01.12.21–10.01.22

Eesti ehtekunstnikud panevad aastale 2021 punkti ning suunavad aastanäitusel pilgu tulevikku. 

A-Galerii SEIFIS ja Pika tänava AKENDEL avaneb 1. detsembril eesti ehtekunstnike aastat kokku võttev näitus-müük MIKROMAAILMAD. Näitus on üleval 10. jaanuarini 2022.

Mikroskoopiline 10–8 m suurune olend on suutnud tervet inimkonda kahe aasta jooksul oma hirmuvalitsuse all hoida. Kui eelmine aasta möödus kaootiliselt koroonalainetes hulpides, siis sel aastal hakkas elu ja optimism vaikselt taas tärkama. Käesolev aasta on möödunud küll tormilise kiirusega, nii et millestki kinni pole õieti võttagi, aga ehk millestki siiski? Missuguseks kujunesid ehtekunstnike isiklikud mikromaailmad? Mis olid reaalsuse eredaimad killud, millest võeti kinni ja painutati oma äranägemise järgi? 

Nüüd, kus esialgne jahmatus juba maha raputatud ja muutuva maailmaga harjutud, on veelgi huvitavam jälgida, mislaadi looming säärastest oludest tõukub. Milline arengurakurss on sees? Paistab hägusel silmapiiril utoopia või düstoopia või hoopis regressioon? 

Aastanäituse kujundaja Merilin Pedastsaar: “Kujundamise puhul sai lähtekohaks pealkirjast põrgatades vaadelda midagi, mis jääb silmale nähtamatuks. Põhimaterjaliks valisime paberi ning edasi hakkasime mängima fookusega. Voltimine, lõikamine, rebimine, joonistamine viis meid omamoodi paberi mikromaailmadesse. Ideaalis võiks näitus tervikuna hakata mängima vaataja fookusteravusega, pannes teda tundma kord mikro- kord makromaailma osana, samas suunates tähelepanu kõige olulisemale – ehete mikromaailmale.”

Aastanäituse korraldamine on kaasaegse ehte- ja sepakunsti tähtsaima kohaliku näitusteruumina A-Galerii jaoks oluline traditsioon. “Meie galerii kunstnike kogukond on justkui sajaliikmeline mikromaailm, mille iga liige loob omakorda enda imetabaseid maailmu. Kord aastas kogunetakse kokku ühisnäituseks, et tunnetada ühtsust, toetust ja lähedust,” ütleb ehtekunstnik ja A-Galerii juhatuse liige Mari Relo-Šaulys.

Näitus koondab eesti ehtekunstnike viimase aasta põnevamat loomingut ja võtab selle aasta väärikalt kokku. MIKROMAAILMADE näitusel müügis olevaid ainulaadseid autoritöid on võimalik soetada terve näituse vältel. 

MIKROMAAILMU ümbritseva näituse kujundajateks on Kertu Tuberg, Maarja Niinemägi ja Merilin Pedastsaar.

Näitusel osalevad kunstnikud:

Ulvi Haagensen, Keiu Koppel, Sille Luiga, Ülle Kõuts, Ene Valter, Keesi Kapsta, Mari Relo-Šaulys, Tõnis Malkov, Hans-Otto Ojaste, Jens A. Clausen, Ülle Mesikäpp, Ilona Treiman, Katrin Veegen, Aino Kapsta, Aivars Benuzs, Margit Paulin, Marita Lumi, Krista Lehari, Tea Vellerind, Adolfas Šaulys, Anneli Tammik, Kertu Vellerind, Harry Tensing, Ivar Kaasik, Urve Küttner, Ketli Tiitsar, Kristi Paap, Tamara Sergijenko, Ülle Voosalu, Riin Somelar, Ive-Maria Köögard, Mari Pärtelpoeg, Mari Pärtelpoeg, Maire Morgen Hääl, Merike Balod, Viktorija Lillemets, Ane Raunam, Raili Vinn, Krista Laos, Kätrin Beljaev ja Kadi Kübarsepp.

MEEDIAKAJA
kultuur.err.ee – Galerii. A-Galerii avas ehtekunstnike aastanäituse MIKROMAAILMAD