Tagasi Postitatud

A-GALERII AASTANÄITUS HELK

01.12.2023-06.01.2024

Ehtekunstnike aastanäitus 2023 A-Galerii AKENDEL ja SEIFIS

Reedel 1. detsembril kell 18:00 avatakse A-Galerii SEIFIS ja AKENDEL aasta 2023 meeleolusid ja suundumusi peegeldav ehtekunsti näitus HELK. Näitusel osaleb 45 kunstniku ning enamus teoseid on esmaesitlusel. Näituse kujundajaks on skulptor Anna Mari Liivrand.

Aastanäitus on kui helk kogu peegelduste särast, mida ehtekunstnikud loovad ja seni loonud on. Helk koondab kogu valguse ühte punkti ning pillub seda siis väsimatult laiali. Pelk helk, mis võib tunduda pealiskaudse sädelusena, kujuneb vahel suure lohutuse allikaks.

Helk on justkui tardunud aeg, imeline hetk katkematus ajavoolus. Heureka! Selgus ja avastus… see, mida otsib iga loovisiksus. Selle leides sünnib midagi ainulaadset, midagi, mis toob rahu hinge, ärgitades tegutsema.

Mahedalt kõlisev hõbekulin, sõrmes olevalt briljandilt või võõra kuldhambalt teravalt silma pistev päikesejänku kätkeb omapärast üllatust. Helk ehtelt on puänt ja täpp i peal, mis ületab ootusi ning seeläbi ülendab tervikut. Kõiki A-Galerii kunstnikke kokkukutsuv näitus HELK küündib aastat niisamuti kaunilt lõpetama.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Nautimus, Bohemian Wine and Art

Näituse kujundaja: Anna Mari Liivrand

Näituse koordineerija: Sille Luiga 

Näitusel osalevad: Adolfas Šaulys, Agnes Veski, Aino Kapsta, Ane Raunam, Anneli Oppar, Anni Kagovere, Egle Sitkauskaite, Eilve Manglus, Elis Liivo, Ene Valter, Erle Nemvalts, Guntis Lauders, Hansel Tai, Henry Mardisalu, Ivar Kaasik, Ive-Maria Köögard, Kadi Kübarsepp, Kadi Veesaar, Kärt Summatavet, Katariina Kriipsalu, Kati Erme, Keesi Kapsta, Kertu Tuberg, Kertu Vellerind, Krista Laos, Krista Lehari, Liina Lelov, Liisbeth Kirss, Margit Paulin, Mari Pärtelpoeg, Mari Relo-Šaulys, Merike Balod, Raili Vinn, Riin Somelar, Sille Luiga, Tamara Sergijenko, Tea Vellerind, Triin Kukk, Ülle Kõuts, Ülle Voosalu, Ulrika Paemurru, Urve Küttner, Valdek Laur, Viktorija Lillemets, Yu Fang Hu

MEEDIAKAJA

kultuur.err.ee – Galerii: ehtekunsti aastanäitusel “Helk” osaleb 44 kunstnikku

klassikaraadio.err.ee – Kunstiministeerium. Loome väärtusloomet! Anna Kaarma külalised on A-Galerii programmijuht Sille Luiga ja ehtekunstnik Ketli Tiitsar.