Tagasi

Katarina Kotselainen

Katarina Kotselainen (s 1982 Tartus)

2006 EKA BA, 2010 EKA MA

Olen sündinud peresse, kus on alati osatud oma kätega asju teha. Kasvasin üles erinevates Soome linnades ja kuigi reisimine on mul sellega veres, ajendab mind ehteid tegema eelkõige sentimentaalsus. Minu jaoks on ehe midagi väga isiklikku ja seostub mälestustega inimestest, kohtadest ja tunnetest. Kui minu tööd kutsuvad ka vaatajas esile positiivseid tundeid, siis on mul hea meel, et olen suutnud muuta kellegi päeva killukese paremaks. Õppinud olen EKA-s ning täiendanud end korduvalt Saksamaal ja Norras. Perekondlikult olen ümbritsetud ehtemaffiaga, nagu ma ise naljatlevalt ütlen, sest mees, isa, vend ja meheõde teevad samuti ehteid. Alates 2002. aastast olen osalenud näitustel maailma eri nurkades.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Mul on üks jäädvustus ühest vanast maalist. Sellel on väärikas proua uhke pärlikeega, mis on paelaga kinni seotud. Mulle tundus see nii tore, ent soovisin reaalsuses lihtsa paela asendada millegi vastupidava ja igavesega. Paela hõbedasse panemisega sain luua ka huvitava tehnilise lahenduse.

Vanad pildid on mind alati inspireerinud. Samamoodi on alguse saanud ka „Tähekeste“ seeria. Austra-Ungari keisrinna Sissi (Elisabeth) soengut kaunistas tähekeste rida. Lapsena jumaldasin temast loodud filme, nendest on vist nii mõnigi saksapärasuse armastus alguse saanud.” – Katarina Kotselainen A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Katarina ja Kalle Kotselainen

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Marita Lumi.

Kunstnikuvestlus toimus Kalle ja Katarina näituse VÄIKE LUKSUS II raames.

Seotud ehted