Tagasi Postitatud

VOORUSE LÄTTED

Erle Nemvalts 22.08–12.09.2020

Nemvaltsi teine isikunäitus mõtiskleb selle üle, kui igihaljad on otsingud eetilise koostoimimise viiside järele ühiskonnas ning kuidas see otsing ebakindlas kaasajas otsusteks manifesteerub. Allikad avanevad 21. augustil kell 17 ning pulbitsevad januste jaoks 12. septembrini.

“Inimesed on aegade algusest otsinud kombelist täiust. Sellest hoolimata tundub keeruline leida inimtegevusega seotud valdkonda, kus ei tehtaks eetilisi kompromisse mõne kindla grupi huvides. Mida aeg edasi, seda jõulisemalt tegeletakse nende kitsaste huvide nimel nii enese kui ümbritseva hävitamisega. Ometi ei ole selles midagi uut. Inimkond on ikka hukatuse äärel olnud, kuid sellest kuidagi siiski välja tulnud. Suure tõenäosusega tuleb ka edaspidi. 
Küsimus pole edasi eksisteerimises, vaid väärtushinnangutes, millega edasi minnakse.”

– Nemvalts, Erle, vooruse lätete otsingust, 2020.

Erle Nemvalts (1991) on Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti magistrant. Tema tööd keskenduvad peamiselt inimeste käitumismustritele ning -eripäradele. Nemvaltsi töid on eksponeeritud mitmetel rühmanäitustel nii Eestis kui välismaal ning aastal 2019 pälvis Erle Noore Ehte Fondi eristipendiumi. “Vooruse lätted” on tema teine isikunäitus.

Näitust toetasid Eesti kultuurkapital, Suhkruingel.
Tänan Cathrin Kaldmaad, Kaur Virkebaud, Riina Kütti, Urmas Nemvaltsi ja Valdek Lauri.

Näitus valiti 2020. aasta parimaks A-Galerii seifinäituseks.