Title Image

Uudised

Erle Nemvaltsi näitus VOORUSE LÄTTED valiti 2020. aasta parimaks A-Galerii seifinäituseks. Loe lähemalt siit.

___

Alates laupäevast, 22. augustist on A-Galerii Seifis avatud noore ehtekunstniku Erle Nemvaltsi isikunäitus VOORUSE LÄTTED.

Nemvaltsi teine isikunäitus mõtiskleb selle üle, kui igihaljad on otsingud eetilise koostoimimise viiside järele ühiskonnas ning kuidas see otsing ebakindlas kaasajas otsusteks manifesteerub. Allikad avanevad 21. augustil kell 17 ning pulbitsevad januste jaoks 12. septembrini.

“Inimesed on aegade algusest otsinud kombelist täiust. Sellest hoolimata tundub keeruline leida inimtegevusega seotud valdkonda, kus ei tehtaks eetilisi kompromisse mõne kindla grupi huvides. Mida aeg edasi, seda jõulisemalt tegeletakse nende kitsaste huvide nimel nii enese kui ümbritseva hävitamisega. Ometi ei ole selles midagi uut. Inimkond on ikka hukatuse äärel olnud, kuid sellest kuidagi siiski välja tulnud. Suure tõenäosusega tuleb ka edaspidi. 
Küsimus pole edasi eksisteerimises, vaid väärtushinnangutes, millega edasi minnakse.”

– Nemvalts, Erle, vooruse lätete otsingust, 2020.

___

Erle Nemvalts (1991) on Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti magistrant. Tema tööd keskenduvad peamiselt inimeste käitumismustritele ning -eripäradele. Nemvaltsi töid on eksponeeritud mitmetel rühmanäitustel nii Eestis kui välismaal ning aastal 2019 pälvis Erle Noore Ehte Fondi eristipendiumi. “Vooruse lätted” on tema teine isikunäitus.

___

Erle Nemvalts

VOORUSE LÄTTED / SOURCES OF VIRTUE

22.08.2020 – 12.09.2020 A-Galerii SEIFIS

Sündmus Facebookis

___

Toetajad: Eesti kultuurkapital, Suhkruingel.
Täname: Cathrin Kaldmaa, Kaur Virkebau, Riina Kütt, Urmas Nemvalts, Valdek Laur.