Tagasi Posted on

AFTEKAS VEEL TULEKUL

Hansel Tai 03.08–30.08.2022

Alates 3. augustist on A-Galerii SEIFIS avatud Hiina päritolu ehtekunstniku Hansel Tai uus näitus AFTEKAS VEEL TULEKUL. Näituse pidulik avamine toimub reedel, 5. augustil kell 18:00. Näitus püsib avatuna 30. augustini. 

Pidu on lõppenud. Sa oled siiani elevil. Sa oled siiani rahutu.
Sa tunned, kuidas süda kiirelt lööb ja veri pulbitseb. Su kõrvades trummeldab.
Sa oled laineharjal.
Su nahk suriseb ootusärevusest.
Sa oled oma tantsuprillidega metroos. / Sa oled just tantsupõrandal kohatud inimesega taksos. / Sa vahetad telefonis võõrastega lokaali ees sõnumeid. / Sa sõidad rattaga ja tunned, et võiksid sõita linnaservani.
Sul pole und. Sa oled ärkvel.
Sa oled nagu tuli. Lõkketuli. Sa oled nii kerge, et saaksid lennata. Sa tunned, et suudaksid lennata.
Sa oled laineharjal.
Ja sügaval, sügaval, sügaval, sügaval sees on must auk.
Kottpime, kokkuvajuv, mittemiski, tihe, üliraske, tähtedeta, unenägudeta.
Sa ei jõllita kulunud fassaadiga hoonet. / Sa ei vaata neile uudishimulikult silma. / Sa ei otsi päikesetõusu.
Pidu on lõppenud. Kus on aftekas?

Hansel Tai (1994) on Hiinas sündinud kunstnik ja disainer, kes töötab ning elab Eestis. Ta omandas 2016. aastal Pekingis Kaunite Kunstide Keskakadeemias (ingl k Central Academy of Fine Arts (CAFA)) bakalaureusekraadi juveelikunsti erialal ja jätkas oma kunstiõpinguid nii Tallinnas asuvas Eesti Kunstiakadeemias kui ka Amsterdami Gerrit Rietveldi nimelises akadeemias. 2019. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemias magistriõpingud kiitusega.

Tai loomingut on näidatud Hollandis, Saksamaal, Prantsusmaal, Eestis ja Ameerika Ühendriikides ja mujal, sealhulgas New Yorgi Kunsti- ja disainimuuseumis (ingl k Museum of Art and Design, MAD NY) ning Rotterdami Het Nieuwe Instituutis. 2019. aastal võitis ta Barcelona Enjoia’t MISUI Awardi. Tema looming on Hollandis asuvate Arnhemi ja Apeldoorn CODA muuseumite püsiekspositsioonis.

Tai looming keskendub internetijärgsele epohhile: loomulikkust varjutavad kehakultus, deformatsioonid, subkultuuride märgid ja kõrgläikeline metall ning digitaalne maagia on kehastunud austamise objektiks.

MEEDIAKAJA
kultuur.err.ee – Galerii. Hansel Tai avas näituse “Aftekas veel tulekul”
Current Obsession – Interview with Hansel Tai