Tagasi Posted on

TERA

Katarina Kotselainen, Kalle Kotselainen, Jens A. Clausen 02.07–27.07.2021

Ühes Tartu sepikojas said kokku kolm ehtekunstnikku, Katarina Kotselainen, Kalle Kotselainen ja Jens A. Clausen, et sepistada nuge, ehteid ja objekte. Materjalidena kasutasid nad erinevaid metalle nagu Damaskuse teras, roostevaba teras ja hõbe, kuid ka puit, sarv ja luu. Näituse pealkiri TERA on mitmetähenduslik: tera kui noatera, samuti kui sepistamisel tekkiv materjali ülejääk, mida kunstnik kutsub teraks. Nii väikesest kogusest ei jagu enam noatera valmistamiseks, küll aga saab teha teisi väiksemaid objekte ja ehteid.

Katarina Kotselainen on õppinud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonnas ja osalenud näitustel üle maailma alates 2001. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 2008.

Kalle Kotselainen on disaininud ja valmistanud väärismetallidest ehteid üle kümne aasta. Lõpetas 2019. a. Vana-Vigala TTK Sepa eriala. Tuletuul OÜ asutaja.

Jens A. Clausen on õppinud Staatliche Zeichenakademie Hanaus ja töötab kullassepameistrina Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti osakonnas alates 2012. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 2014 ja Norske Kunsthåndverkere liige alates 2018.