Tagasi Posted on

MULLAST JA MUUST

Kristiina Laurits 08.09-20.10.2023

5. oktoobril kell 18:00 toimub Kristiina Lauritsaga avalik kunstnikuvestlus. Kõik on oodatud! Osalemine on tasuta.

8. septembril avab A-Galerii SEIFIS oma isikunäituse MULLAST JA MUUST ehtekunstnik Kristiina Laurits.

Näitus MULLAST JA MUUST süvistab end sügavasse hingekihti justkui pime mutt oma allilma labürindis. Pimedus hägustab tegude ja mõtete piirjooni ning kannustab mõtestama seda, mida päevavalguses ei näe. Küll talpa juba teab, kas sõda või rahu, taevas või maa.

Talpa europaea ehk harilik mutt (autori märkus) 

Kristiina Laurits (1975) on tunnustatud Eesti ehtekunstnik. Ta õppis ehte- ja sepakunsti osakonnas Eesti Kunstiakadeemias (BA 1997, MA 2003). Aastal 2000 täiendas ta ennast Escola Massana ehteosakonnas Barcelonas ja 2023 aastal Tartu Ülikoolis, läbides mikrokraadiprogrammi “Muuseumid ja tulevikupärand.” Laurits töötab mitmete Eesti muuseumite juures näitustekujundaja ja installeerijana.

Kristiina Laurits on osalenud enam kui 100 ehtenäitusel Euroopas, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides. Tema töid on püsikogudes Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis ning Cooper Hewitt, Smithsoniani disainimuuseumis New Yorgis. Alates 1999 aastast kuulub ta ehtekunstnike rühmitusse õhuLoss. 2017 ilmus Lauritsa autoriraamat “MÕNED ÕNNELIKUD. Ehted ja objektid.”

MEEDIAKAJA
kultuur.err.ee – Galerii: ehtekunstnik Kristiina Laurits avas isikunäituse “Mullast ja muust”