Tagasi Posted on

Marita Lumi metsik looming EESTI AASTA EHE 2017 konkursil

1. detsembril 2017 kuulutati välja Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale pühendatud ehtekonkursi “AASTA EHE 2017” võitja – palju õnne Allan Maripuu!
Suurepärase konkursi kutsus ellu Eesti Kulla- ja Kellaliit, et taaselustada traditsioon ning anda hoogu kitsale, ent olulisele valdkonnale Eesti kunstimaastikul. Konkursist olid oodatud osa võtma kõik Eesti Vabariigis tegutsevad ehtekunstnikud, juveliirid ja valdkonnaga seotud ettevõtted. Just viimane andis ka meile tõuke mõtteks, et miks mitte võtta osa sellisest meie valdkonnale olulisest üritusest.

A-galerii kutsus üles oma kunstnikke osalema ning andsime võimaluse esitada ehte kavand meie juhatusele, et parimat tööd materjalikulude võrra toetada. Meie väikesel sisekonkursil “Eesti aasta ehe 2017” võitjaks valiti Marita Lumi, kelle metsik kavand tõotas tulla midagi unikaalset ja pööraselt ägedat. Midagi, mis on ainult Maritale omane ega jäta külmaks ühtegi vaatajat.

Meie rõõmuks realiseerus Marita Lumi idee veel enneolematult kui oodata oskasime. Ning seda kõige paremas mõttes. Marita kaelaehe “Metskits” on hõbedasse valatud ja kullatud väike skulptuur, kitseke on ehitud sadade väikeste kivikestega ning mõjub suursuguselt ja tagasihoidlikult samaaegselt. Julge vorm, ent kitsekese elegantne kuju ümber kaela, häbelik ilme läbi kahe suure silma annab ehtele elujõu ja emotsionaalsuse, millest kumab läbi tõeline hingestatus, mida kunsntik kätetöösse talletanud on.

Meeletu töötahe, filigraanne teostus ning pöörane idee sai märgatud ka konkursi žürii poolt, kuhu kuulusid ehtekunstnik Kadri Mälk, ehtegurmaan Ivi Eenmaa, Soome Kullasseppade Liidu esinaine ja disainer Marjut Viitanen, gemmoloog ja Eesti Proovikoja ekspert Jelena Muhhamedjanova ning kaupmees ja Eesti Kulla- ja Kellaliidu juhatuse esimees Kaupo Nõlvak. Marita Lumi “Metskits” nomineeriti nelja parima töö hulka. A-galerii suureks rõõmuks ja uhkuseks olid neljast parimast nomineeritud tööst kolme autorid meie oma galerii kunstnikud. Lisaks Marita Lumile said positiivset tähelepanu Ene Valteri ja Kertu Vellerindi looming.

Konkursile laekunud parimad tööd on kõikidele huvilistele vaatamiseks näitusel LHV panga teenindussaalis Tartu mnt 2, Tallinn detsembrikuu lõpuni.

Vaata meeleolukat galeriid ka Delfi Catwalk rubriigist