Tagasi Postitatud

AINUEKSEMPLAR

Taavi Teevet 29.10–26.11.2021

AINUEKSEMPLAR valiti 2021 aasta parimaks seifinäituseks.

AINUEKSEMPLAR on luulekogu, mis ei välju trükikojast mitte kunagi, sest seda lihtsalt ei saadeta kunagi trükki. Seda luulekogu ei ole võimalik leida raamatupoodide riiulitelt ja raamatuna ei saa seda laenutada ühestki raamatukogust. AINUEKSEMPLARI ei loeta igavatel bussisõitudel ega päikselistel päevadel pargis. 

Luulekogu eksisteerib näituseperioodi vältel A-Galerii SEIFI seintel ja tema lugejaskonna moodustavad näitust vaatama tulnud inimesed. 

Võibolla jääb mõni rida kellelegi meelde ja seda korratakse järgmisele, võibolla õpib keegi mõne luuletuse pähe või unustatakse need pärast näitust sootuks. Üks on aga kindel, tegu on tiraažita, ühe terasest eksemplariga luulekoguga, mida ei ähvarda mitte kunagi oht jääda kastidena kellegi trepi alla tolmu koguma. 

Luuletuste vormistamisel ehetena on tehnoloogiatena kasutatud lasergraveerimise ja happesöövituse kombineerimist. 

Oma tekstides vaatleb Teevet maailma läbi iseenda, mistõttu keskenduvad luuletused eelkõige isiklikele mälestustele, probleemidele ja tajufilosoofilistele avastustele. Näituse valmimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituse avamise laua katavad Balmerk Estonia OÜ Casa Charlize veinid – Nr 1 Itaalia veini sari Eestis!

Taavi Teevet (s. 1996. Saaremaal) on Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti bakalaureuse kraadi omandanud noor metallikunstnik, kes seab oma loomingulise tegevuse kesklöövi rännaku enese sisemusse, keskendudes oma loomingus eelkõige minategelase maailma, taju ja nendega seotud probleemide ja avastuste mõtestamisele. 

Teevet on osalenud oma töödega näitustel Eestis ja välismaal ning olnud ehtekunstnikuna kaastegev mitmetes lavastusprojektides.

11. novembril toimus A-Galeriis Taavi Teeveti luuleõhtu ja kunstnikuvestlus, mida viis läbi Hele-Mai Viiksaar.

KUNSTNIKUVESTLUS

MEEDIAKAJA
kultuur.err.ee – Arvustus. Luulekogu, mida ei ilmunud. Arvustab Hele-Mai Viiksaar.