Tagasi Postitatud

TASAKAAL

Ülle Kõuts 01.10–26.10.2021

Mis on tasakaal, miks see tähtis on?

Tasakaal on seisund, mis annab inimesele sisemise rahu, väärikuse ja kindlustunde, teadmise, et võin otsustada, kontrollida oma elu ja võtta vastutuse oma valitud lahenduste eest.

Tasakaal on ausus iseenda vastu, oskus mõista oma tundeid ja samaaegselt mõista teisi inimesi. Tasakaalus elumeel annab energia, võime mõtelda ja leida väärtuslikku, näha ilu ja tunda rõõmu, tunda huvi kõige uue ja huvitava vastu. Tasakaal on kindel pind jalge all, teadmine, et meid ümbritsev on püsiv, ei pudene koost.

Kunstitöödes on tasakaal võrdsuse tunne kujutatava eri osade vahel, tunne, et midagi ei tahaks tehtule juurde lisada ega ka ära jätta. Heas tasakaalus töös on harmoonia idee, õigesti valitud materjalide ja tehnilise teostuse vahel.

Ehe  on väärisese, mis on enamasti loodud täiendama kostüümi ja rõhutama kandja isikupära, suundudes laia maailma, elades seal oma elu. Selles jääb avalduma ehtelooja mõttemaailm kuid iga kandja lisab ehtele vaid temale omast energiat.    

Tasakaalustatud ehe mõjub usutavalt, meeldib, sisendab kandjale enesekindlust, toetab ja teeb tuju heaks.

Püüdlen tasakaalu poole.

Näituse kujundas ÜLA KOPPEL.

Tänan Eesti Kultuurkapitali, A-Galeriid, Üla Koppelit ja Kalle Komissarovit, Liina Lõõbast ja  Avo Raiknat toe ja abi eest.

Ülle Kõuts (s. 1956 Pärnus) on eesti ehtekunstnik, kelle tööde selge minimalistlik joon ja Marriage of Metals tehnika on muutnud tema loomingu selgelt isikupäraseks ning kinnitanud kindlalt tema koha Eesti ehtekunsti maastikul. Ülle Kõutsi töid on eksponeeritud lisaks Eestile ka Tšehhis, Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, USAs, Prantsusmaal, Saksamaal, Ungaris ning ka Taanis. Tema töid on kogudes muuseumides Eestis, Lätis, Rootsis ja Venemaal. Ülle Kõuts on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Metallikunstnike Liidu ja Katariina Gildi liige ning oli kunstnikerühmituse ON-grupp üks asutajaliikmeid. TASAKAAL on Ülle Kõutsi neljas isikunäitus A-Galeriis ja on mõtteline järg kunstniku 2021. suvel Haapsalus Evald Okase muuseumis toimunud isikunäitusele KOOSKÕLA.

KUNSTNIKUVESTLUS

MEEDIAKAJA
OP – Ehtekunstnik Ülle Kõuts otsib tasakaalu