Tagasi Postitatud

A-GALERII MÜNCHENI EHTEKUNSTI NÄDALAL

A-Galerii osaleb esmakordselt 6.–10. juulil rahvusvahelisel Müncheni ehtekunsti nädalal, esitledes seal 40 Eesti ehtekunstniku teoseid. 

Kord aastas toimuv Müncheni ehtekunsti nädal leiab tänavu aset 12. korda ning on kujunenud valdkonna olulisimaks rahvusvaheliseks sündmuseks, tuues kokku maailmaklassi loomingu ning kunstnike, entusiastide ja kollektsionääride globaalse kogukonna.

A-Galerii väljapanekul osaleb 40 kunstnikku, teiste seas Ivar Kaasik, Marita Lumi, Urmas Lüüs, Nils Hint ning Kapstade perekond, kus ehtekunsti traditsioon jookseb läbi kolme generatsiooni. Kokku viib A-Galerii Münchenisse üle 180 teose. Esitletakse nii suuremaid skulptuure, kaasaegseid kunstilisi ehteid kui ka klassikalist filigraani. 

“Münchenis on väljas valdkonna paremik. Eesti ehtekunsti kodugaleriina on meie jaoks oluline, et tipptasemel kohalik ehtekunst oleks ka rahvusvahelisel väljal esindatud ning selle jaoks pole paremat platvormi kui ehtekunsti nädal,” ütleb A-Galerii juhatuse liige ja ehtekunstnik Marita Lumi.

Varasemalt on Eesti ehtekunsti Münchenis esindanud näiteks Kadri Mälk, Tanel Veenre ja Darja Popolitova. A-Galerii väljapanekut saab näha Münchenis Handwerksmesse messihallis 6.–10. juulil.