Tagasi

Ane Raunam

Ane Raunam (s 1959 Tallinnas)

1983 ERKI

Näitustel esinemist alustasin aastal 1983. Olen esinenud enamikul Eestis toimunud tarbekunstinäitustel. Isikunäitused: 1991. aastal Tallinnas kunstihoone galeriis, 1992. aastal Kristjan Raua majamuuseumis Tallinnas, A-galeriis näitused aastatel 1999, 2001 ja 2002 ning A-galerii Seifis 2006, 2009 ja 2013. Minu töid on eksponeeritud peale Eesti ka Lätis, Leedus, Poolas, Venemaal, Saksamaal, Inglismaal, Soomes, Taanis, Rootsis ja Hiinas.

Mind on loomingus alati inspireerinud Eesti loodus. Nii on minu lemmikkivi mere lihvitud maakivi. Samuti Eesti viljapõllud, mets, võsad – sealt saan inspiratsiooni graafilistele faktuuridele, joonestikule, mida teostan erinevates tehnikates. Lemmiktehnika on kohrutus, aga ka graveering, taondamine ja valtsimine hõbedale. – Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Hommik on õrn aeg. Iga päev algab isemoodi. Mõnikord ärkad rõõmsana, teinekord nukrana või hoopis kurvana. Ühel varahommikul esimese kohvitassiga köögis istudes ja üht vana hõbelusikat käes keerutades tuli mul mõte jäädvustada oma hommikute erinevaid meeleolusid. Hõbesepana muidugi hõbedast. Olulisimaks sai see vana lusikas, mida tol hommikul käes hoidsin. Nii sündis „Rõõmus hommik“, kus kasvatasin lusika varre otsa kaha asemel valgetest jõepärlitest ja kullakuulikestest ülemeeliku ning õnneliku pöörise.” – Ane Raunam A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted