Tagasi

Anne Roolaht

Anne Aidan Roolaht (1959 Tallinn)

Anne Roolaht õppis Eesti Kunstiakadeemia metallehistöö kateedris aastail 1984-1989. Anne ütleb, et ta teeb ehteid alati rõõmuga ning seda on tunda. Armastusega ehete tegemise kõrval õpetab ta ka Viimsi Kunstikoolis. Anne on osalenud näitustel Eestis, Soomes, Rootsis, Islandil, Inglismaal ja Iirimaal alates 1988. aastast. Tema ehteid kantakse igal pool terves maailmas.

“Ehtekunstnikuks soovisin saada juba väikese tüdrukuna. Kodune kasvatus suunas ja õpetas mind armastama meie väikest ja eriliselt armast kodumaad, meie tarka rahvast, meie põnevat kultuuri, kunsti, kirjandust. Kunstikõrgkoolis õppides olid meil suurepärased õpetajad, kellele olen tohutult tänulik. Armastan oma tööd väga ja kuigi ehtetegemine on küllaltki aeganõudev töö, teen seda alati suure rõõmuga. Ehet tehes jutustan endale justkui mõnda põnevat lugu, mis on meie igapäevasest ilusast elust. Seal on tark teadmine ja tõhus tegutsemine, seal on hoidmine ja kaitsmine, seal on armastus ja tänu. Kalliskivid toetavad meid alati! – Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Loomad tulid ohus olevate liikidega. Karud, merikotkad, lendoravad. Olen hundi ja karuga tõtt vaadanud. Karu pilk oli väga ootamatu, puuris kohe hinge suure augu. Eks ta oli ahastuses, puuris kinni. Inimest ju ka ei panda puuri. Karu tähendus on huvitav: karu teab, mida on vaja teha, ja teeb ka. See paelus mind väga. Tihti teame, aga ei jõua tegudeni.

Kord oli klient, kes valis ehtesse nii tagasihoidlikud pragulised safiirid. Nendega tööd tehes tuli aga järsku valgusnool läbi – kivi oli äkki nagu päikesekiir, nii palju armastust oli seal sees. Käis läbi kosmose helendus. See oli nii armas kingitus. Me kõik oleme seotud, see ongi olulisim, seotus. Mitte ahelas, aga seoses.”– Anne Roolaht A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Anne Roolaht

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Marita Lumi.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus Anne Roolahe näituse TULE METSA. MINE METSA. OLE METSAS. METSAS raames.

Seotud ehted