Tagasi

Caius Kull

Caius Kull (s 1966 Tallinnas)

1993 Tallinna kunstiülikool

Õppisin vahemikus 1988–1993 metallikunsti erialal, täiendanud olen oma oskusi Taanis ja Soomes. Aastatel 1993–2000 töötasin diplomaadina. Metallikunstiga olen tõsisemalt tegelenud viimased kolmteist aastat.

Mulle meeldib katsetada erinevate tehniliste võimalustega, nii traditsiooniliste kui ka autoritehnikatega. Sealhulgas ka keerukamate ja aeganõudvamatega nagu email, akenemail, graveerimine, luu- ja puunikerdus, kohrutamine.

Materjalidest kasutan kõike, mis kätte satub. Olgu see siis metsast või mere äärest leitud puutükk, liivast lihvitud klaasikild, kivistis, loomaluu või sarv. Koos abikaasaga oleme teinud ehteid ka vildist.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Sõitsime ühel ilusal 1996. aasta suvepäeval paadiga Saaremaalt Allirahule, mida kutsutakse rahvasuus ka Hülgelaiuks. Paaritunnise sõidu järel jõudsime kivisele ja ohakasele saarekesele, kus ei olnud midagi peale pisikese majaka ja roostes bussiromu(!). Seni kuni täiskasvanud rannal pikniku pidasid, mängis meie tollal kolmeaastane tütreke kõrte ja kivikestega. Meie kõigi suureks üllatuseks naases ta mõne aja pärast, pisike peopesa merevaiku täis. Kakskümmend aastat hiljem valmis neist vaigutükikestest minu 50. aasta juubelinäituse ehtekomplekt.” – Caius Kull A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted