Tagasi

Claudia Lepik

Claudia Lepik

Claudia Lepik lõpetas 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala BA kraadi ning autasustati Noore Tarbekunstniku preemiaga. Claudia on tegutsenud vabakutselise ehtekunstnikuna, osalenud mitmetel grupinäitustel Eestis ja Kreekas ning 2019 aasta sügisel oli tal esimene soolo näitus New Yorgi ehtekunsti nädalal.

Oma bakalaureuse lõpetamise portfoolios on ta kirjutanud järgmist: “Mind võlub, kuidas riided inimkeha moondavad ja peidavad ning vastupidi, kuidas kangas inimese ees miljonil viisil alistub. Sellest suhtest ma õppisin materjali püsimatust ja vabadust hindama.

Hiljem armusin ma arhitektuuri. Suured lihtsad vormid seisid enesekindlalt, pea puutumata ilmast ja tuulest, huvitumata inimestest endi ümber oma pisikesi elusid korraldamas. Neist massiividest ma õppisin materjali tugevust ja iseseisvust hindama. Kuidas lasta materjalil enda eest kõneleda, minimalismi armastama.

Kõige selle juures on olulisim, et armastan oma käsi. Ma armastan nendega väljakutseid ületada, midagi uut luua. Vahepeal tundub, et käed ei kuulu samasse närvisüsteemi ja võtavad signaale hoopis kusagilt mujalt, nii kiiresti ja kõhkluseta töötavad. Mu kired kohtuvad ja leiavad endale väljundi ehtekunstis. Kangaste liikumised annavad soovitusi puhastele vormidele, mille lihtsus lubab materjalil kõneleda enese eest. Aga mitte kunagi üksi, kuna igal ehtel on vähemalt fiktsioonis olemas kaaslased rõivaste, majade, inimeste ja linnade näol.”

Seotud ehted