Tagasi

Guntis Lauders

Guntis Lauders (s 1965 Lätis)

1992 Tallinna kunstiülikool BA, 2005 Läti kunstiakadeemia MA

Oma teed kunstis hakkasin ma otsima üsna varakult ning valisin ehtekunsti. Minu loomingus puuduvad kindlad rahvuslikud jooned – see on maailmale avatud. Ehteid valmistan ma peamiselt hõbedast, kombineerides seda erinevate eksootiliste materjalidega, nende seas näiteks eebenipuu, mammutiluu, korall, kookospähklikoor ning vääris- ja poolvääriskivid. Mulle meeldib luua kaheosalisi sõrmuseid, mis näivad kahe eraldi sõrmusena.

Sümbolite otsimisega ma eriti vaeva ei näe – need tulevad ise minu juurde. Olen õpingute käigus hankinud palju muljeid teistest kultuuridest. Kõige rohkem mõjutab mind loodus. Mulle meeldib muru niita. Suvel käin ma maal. Seal ma aga ei tööta, vaid kogun meeletul hulgal infot. Kõik see seguneb mu meeltes, väljendudes hiljem ehetes.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Minu esimene isikunäitus toimus 1994. aastal Saksamaal Hamburgis. Nii said minu esimesteks klientideks kunstiajaloolased dr Elisabeth ja Adolf Stader, kellega saime lähedasteks sõpradeks. Paar aastat tagasi andsid nad mulle oma fossiilide ja ammoniitide kollektsiooni, mille nad olid viiekümnendatel kogunud rännates läbi Surmaoru, kõrbe Arizonas ja Suure kanjoni Ameerikas. Armusin antud materjalidesse. Mind lummas, kui hästi need sobitusid vääriskivide, hõbeda ja kullaga. Iga fossiil on kui pisike skulptuur oma erilise ajalooga. Siiani otsin Saksamaa messidel käies huvitavaid fossiile, nendega on tohutult lõbus töötada.” – Guntis Lauders A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted