Tagasi

Harry Tensing

Harry Tensing (s 1972 Tartus)

1998 EKA

Lõpetasin 1992. aastal Tartu kunstikooli ja 1998. aastal Tallinna kunstiakadeemia. Alates aastast 2000 töötan OÜ-s Roman Tavast. A-galeriis on mul olnud kaks isikunäitust.

Oma materjaliks pean hõbedat, kuid kasutanud olen ka teisi metalle ning kive ja luud. Loomingus olen kasutanud erinevaid tehnikaid ega ole piiranud ennast kindla stiiliga. Rohkem kui edasiantav mõte, on mind köitnud tööde juures materjali töötlemise võimalused. Alati on huvitav tegelda ehete juures nende vormiküsimustega, vormides lihtsaid vorme kantavateks eheteks.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Mina ei ole selline, kes prooviks igale ehtele lugu taha mõelda. Tihti ma lahendan hoopis kompositsiooniülesandeid, mida endale esitan. Üks mõte oli teha kandilist kuuli. Vaatasin, et kuidas teha kuul, mis peab välja nägema kandiline, aga mis oleks lõpuks ümmargune. Need tahud on puhtalt selleks, et anda edasi pinnageomeetriat. Sealt edasi tuligi nagu väike inimeksperiment, et kui suured kõrvarõngad kõige paremini müüvad. Kui suured need peavad olema, et inimesele hästi sobiks. Saan väikest statistikat enda jaoks teha. Tihti võtangi ehteid kui matemaatilist ülesannet.” – Harry Tensing A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Harry Tensing

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Marita Lumi.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus Harry Tensingu näituse TAGASIPÖÖRDUMATUSE VÕIMATUS raames.

Seotud ehted