Tagasi

Kadi Kübarsepp

Kadi Kübarsepp (s 1982 Tallinnas)

2011 EKA MA

2011. aastal lõpetasin ma EKA magistriõppe näitusega “Inimene ehte sees”. Sellega püüdsin kokku võtta teemat, mis mind tõeliselt paelub – skulpturaalne etenduslik ehe. Mind on tugevalt mõjutanud nn uue ehte (New Jewellery) liikumine, mis üritas oma revolutsioonilisuses ehet kantavusest vabastada. Ehte-performance ja mäng mõõtmetega oli 1980. aastate alguses ehtekunstnikele väga uuenduslik väljund ning see mõjutas tervet põlvkonda. Kummalisel kombel langeb see kokku ka minu sünniaastaga – 1982. Ju see siis oli ajastu vaim, mis hiljem tunda andis.

Hobusepea 2 maja kolmanda korruse ateljeesse (tuntud ka kui 10 kunstniku tuba) asusin tööle 2008. aastal ning sellest ajast olen olnud seotud ka A-galerii tegemistega. Mida ehtekunst endast tegelikult kujutab, ei tea ma siiamaani, aga miski sunnib mind sellel erialal edasi tegutsema. Võitlus jätkub.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)

“Minu ehted sünnivad tühjusest ja ruumist materjali ümber. Kõik algab joonistusest, joontest. Minu graafika on kaelaskantav. Tühjusest loodud kaelaehe on kandilisest hõbetraadist ja selle voolav vorm paindub ümber kaela, otsides kontakti kehaga, ehte kandjaga. Kaelaehte läätsjas kuju on püüe sobituda kaelaga, kaotamata samas oma skulpturaalset vormi ja kergust. Lihtne puhas joon on tühjuseihalus.” – Kadi Kübarsepp A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Kadi Kübarsepp

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Marita Lumi.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Seotud ehted