Tagasi

Kaire Rannik

Kaire Rannik (s 1971 Tallinnas)

1993–1995 Pforzheimi rakenduslik disainikõrgkool, 1999 EKA MA

Kümme aastat tegutsesin rühmituses F.F.F.F. Näitustel olen esinenud 1995. aastast, Kunstnike Liidus olen alates 2002. aastast.

Ehete loomine on minu jaoks eksperiment tuua meie maailma uusi esemeid. Ehe on minu jaoks ka kommunikatsioonivahend. Ta kirjeldab nii mind kui ka minu suhet ümbritsevasse maailma.

Kuidas minu ehted sünnivad, sellele ei oska ma täpselt vastata. Tihti paneb mind mõtlema alles esemete ja tunnete kaotamisele järgnev mõjusfäär, kas kohatähenduslikus, psüühilises või sotsiaalkultuurilises tähenduses. Püüan oma töödesse kontsentreerida tundeid ja elamusi, mida ise olen läbi elanud. Minu ehete tähendused on loetavad enamasti emotsionaalsel tasandil, nad on isiklikud ja tihti vasturääkivad.

Mulle meeldivad kombinatsioonid erinevate äärmuste vahel, orgaanilised vormid, tuhmid materjalid ja ambivalentsed asjad. Ma loon asju, mis on minu mängu võimuses.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Loodus tundub mulle lõputu avastuste allikas. Tema lihtsusest, ootamatutest lahendustest ja võrratutest vormidest ei saa mulle kunagi piisavalt. Minu ideaalne keskkond, kus elada, on mets, kus kasvavad mustikad. Mustika nimetus tuleb tema marjade värvist, samuti sellest, et küpsed marjad purunevad kergesti ja määrivad. Väga omapärase vormiga on ka mustika varred, mis on oma kordumatuses väga lummavad. Neid erinevateks vormideks põimides saan luua uusi vorme.” – Kaire Rannik A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted