Tagasi

Kati Erme

Kati Erme (s 1976 Tartus)

2001 EKA

Õppisin maalikunsti Tartus Konrad Mägi maalistuudios ning olen lõpetanud kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna. Maalinäitustel olen osalenud Tartus, Tallinnas ja Norras ning ehtenäitustel Tallinnas ja Vilniuses. A-galeriisse teen ehteid 2006. aastast.

Mulle meeldivad selged, lihtsad vormid, ornament ja looduslikud motiivid. Loomine pole minu jaoks mitte niivõrd kindla eesmärgiga aktsioon, vaid pigem elustiil ja kvaliteetaeg.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Et seda ühte lehte materjalis ellu äratada, oli tarvis „midagi veel“, üht viga mustris, kõrvalepõiget, nagu elus tihti juhtub. Saeleht on konkreetne, sirge kriips, tal pole eriti midagi juurde öelda, teda võib kasutada teise lehe joonistamiseks. Võib-olla tõin selle lehe tõesti tuppa kontsa küljes ja, hakates uurima serva saladuslikku siksakmustrit, avastasin piiri uue maailmaga.

Kui tuul toob, võib neid looduse omapäraseid sõrmejälgi sattuda ka kehadele. Nad meenutavad ammu unustatud reedeseid saunaõhtuid lapsepõlvest, kui kasevihast kleepunud kaaslane, leheke, ununes märgina rinda. Kaselehtedel on ammustest aegadest leitud olevat tervendav vägi ja kasepuul pinnast puhastav toime.” – Kati Erme A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted