Tagasi

Kertu Vellerind

Kertu Vellerind (s 1967 Tallinnas)

1997 EKA MA

Kunstiakadeemias metallehistöö kateedris veetsin kokku üheksa aastat – sinna mahtus nii bakalaureuse- kui ka magistrikraad, täiendõpe Lahti disainiinstituudis Soomes (1992) ja Maini-äärse Hanau Joonestusakadeemias Saksamaal (1993), üks aasta akadeemilist puhkust ning kolm toredat suve (tollase) ERKI Soome-Ugri ekspeditsiooni liikmena (1990–1992).

Vabakutselise ehtekunstnikuna töötan aastast 1995, aasta hiljem (1996) astusin Eesti kunstnike liidu liikmeks. Näitustest olen osa võtnud omajagu nii Eestis kui ka väljaspool.

Oma töödes on mulle oluline hea huumor, emotsioonid, peen tundlikkus, intuitsioon, vaba käsi. Meeldib värvide mäng, lihtsad lood, aktuaalsed asjad, inimeste elud.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Selle kuldse koera tõi mulle Jaak Joala abikaasa, et viska ära või tee mis tahad. Ma ei osanud sellega midagi teha, seisis ja seisis… Siis algas koera-aasta ja mõtlesin, et miks mitte, tegin ehteks. Mul ikka kõik ehted vimkaga, võib minna palju aastaid enne kui keegi need avastab. Olengi selline vimkaga inimene, elu on liiga tõsine.

Üks pross seisis üle kümne aasta. Vahepeal vahetus riik ja raha, see ikka seisis. Ja siis tuli üks meesterahvas uksest sisse, näitas otse sõrmega sellele ja ütles „ämmale“ ja läks.

Kui galerii oli vanas kohas, täitsin ka tudengina kapi ära. Olin parajasti juhuslikult seal, kui tuli üks jaapanlanna ja ütles, et terve see kapp palun. Ma ütlesin, et kuidas palun, mõtlesin, et ta teeb nalja. Aga ei, ta oli galeriist ja võttiski kõik ehted kaasa.” – Kertu Vellerind A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

KERTU VELLERIND

Kunstnikuvestluse viis läbi kunstnik Urmas Lüüs.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus näituse PEA raames.

Seotud ehted