Tagasi

Mari Käbin

Mari Käbin (s 1958 Tallinnas)

1986 ERKI

Näitustest olen osalenud 1980. aastast, nüüdseks on olnud grupi- ja isikunäitusi kokku saja ligi.

Mind huvitavad uued tehnikad ja materjalid. See on mu erialane seiklus ja mäng, mis pakub naudingut. Olen teinud ehteid merekarpidest ja maakivist, putukatest, kaladest krabidest, titaanist ja alumiiniumist. Tihti saen ja lihvin oma kivid ise. Peamiselt kasutan hõbedat ja kulda, värvi lisan kividega, emailiga või oksüdeeritud titaaniga.

Olen oma loomingus pigem minimalistlik kui rikkalik. Mind köidavad ajatud teemad, näiteks sünd ja surm, ent ikka tulevad tööd optimistlikud ja rõõmsameelsed. Kipun olema vallatu. 1996. aasta isikunäitusel vabastasin ehted vitriinidest ja paigutasin nad seinale.

Peamiselt olen teinud ehteid, aga lisaks ka medaleid ja Viljandi linnapea ametiraha. Samuti on minu tehtud aasta ema sõled. Võitsin Eesti metallraha konkursi ja tegin hõbedast juubelimündi. Olen andnud erialaseid eratunde, praegu töötan kunstiõpetajana.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Võin öelda, et ta on elu aeg olnud tohutu katsetaja ja eksperimenteerija, alates materjalidest ja tehnikatest. Juba vene aja lõpus kasutas titaani ja elektrolüüsi. Ja kõik need igasugused kivid, mida ta tellib ja saab. Mari on väga julge katsetaja, ise nimetab end alkeemikuks. Kui maksuamet küsis, mis imelikud arved teil siia on pandud, siis ta oli neile vastanud, et ta on alkeemik ja teeb imelikke asju. Ta läheb kohe uute asjadega kaasa. Tema suur armastus olid mereäärsed maakivid ja ta viis ka mind nendeni. Lapsena sõitis ta emaga alati Aegna saare vahet ja juba siis meisterdas kividest palju ehteid. Mari teeb kõike suure kirega!” – Ane Raunam Mari Käbinist A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted