Tagasi

Mari Pärtelpoeg

Mari Pärtelpoeg (s 1956 Tallinnas)

1979 ERKI

ON-grupi ja metallikunstnike liidu liige. Näitustel olen osalenud alates 1978. aastast, sealhulgas 1992. aastal Taani-Balti tarbekunstinäitustel Kopenhaagenis, Vilniuses, Riias ja Tallinnas; 1992. aastal näitusel “Eesti ehtekunst” Rootsi kaasaegse hõbeda ühingu galeriis Stockholmis; 1993–1994 Balti ja Skandinaavia disaini- ja tarbekunstinäitusel “From dreams to reality” Göteborgis, Kopenhaagenis, Riias, Vilniuses, Tallinnas ja Helsingis.

Olen osalenud kolmel korral tarbekunstitriennaalil Tallinnas ja kõigil ON-grupi näitustel Tallinnas, viimane isikunäitus oli 2009. aastal A-galeriis. Minu töid on Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumi kogus.

Mäletan lapsepõlvest kollasest jõekupust tehtud kaelakeed. See oli nii eriline, ilus, lõhnav, imelisest materjalist, täiuslik. Püüan tabada seda elamust, imetlen looduse detaile, materjale ja värvide kombinatsioone, rütme, lihtsust. Aeg ja võimalused muutuvad, nii ka mina.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat“(2014)


“Leidsin selle kivi Merivälja „koerterannast“. Tema pealispinda on uhtunud meri, liiv ja teised kivid. Silueti lõikasin mina. Algul oli see lihtsalt poolkaar, mille kuju oli tingitud kivi algsest kujust. Kui ma sellele paela külge riputasin, siis mõtlesin, et see on noorkuu, aga noorkuu ei ole tume! See on see pool kuust, millele langeb Maa vari. Panin talle nimeks „Kuu varjutatud pool“.

Sellist paela olen ma „pununud“ juba kakskümmend aastat ja see on päris rahustav tegevus.” – Mari Pärtelpoeg A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted