Tagasi

Marje Kerem

Marje Kerem (Kundla) (s 1944 Lääne-Virumaal)

1974 ERKI

Asusin metallehistöö erialal õppima 1969. aastal ning 1971. aastal julgesin panna oma esimesed tööd näitusele. Diplomitööna teostatud nelja kaelaehte ja kahe rinnamärgiga töötasin välja edasiseks loominguperioodiks põhimõtted, millele olen siiani truuks jäänud. See on vorm, milles plastiline vorm ja geomeetria loovad joonte või pinnakujundite kaudu teineteist täiendades kunstilise terviku. Viimasel ajal olen leidud selles süsteemis koha ka Taara usu sümbolitele.

Loomingus meeldib käsitleda temaatikat omaenda elust, samuti loodusest, poliitikast ja hetkesündmustest, andes neile mõtestatuse erinevate kunstiliste süsteemide abil. Inimene tunnetab alateadvuses kodu kui omandit, mida soovib näha jäävana, kuid see kaob koos enese kadumisega… On aga teine kodu, kõiksuse kodu, mida väärtustab elatud elu. Mis on jääv, mida ei saa keegi kelleltki võtta, mis on kõiksuse lõpmatuses tõeline omand.

Vahemikus 1983–1990 töötasin Ars-Juveelis kunstnikuna, nüüd olen juba aastaid vabakutseline kunstnik. Alates 1986. aastast olen teinud kunstigaleriides ja salongides üheksa isikunäitust. Mu tööd on olnud eksponeeritud Tšehhoslovakkias, Prantsusmaal, Rumeenias, Austraalias, Poolas, Venemaal, Soomes ja Norras.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Inimene tunnetab alateadvuses kodu kui omandit, mida soovib näha jäävana, kuid see kaob koos enese kadumisega. On aga teine kodu, kõiksuse kodu, mida väärtustab elatud elu. Mis on jääv, mida ei saa keegi kelleltki võtta, mis on kõiksuse lõpmatuses tõeline omand.” – Marje Kerem A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted