Tagasi

Rita-Livia Erikson

Rita-Livia Erikson (s 1990 Tallinnas)

Sündisin 1990. aastal Tallinnas ning kasvasin üles pealinna lähedal, ümbritsetuna loodusest.

Ehtekunstialase hariduse omandasin Eesti Kunstiakadeemias, ehte- ja sepakunsti osakonnas ning praegu tegutsen oma erialal peamiselt Tallinnas ja Viimsis. Pärast ülikooli lõpetamist 2012. aastal, olen ma jätkuvalt ehteid valmistanud ning järjepidevalt oma oskustepagasit laiendanud. Peamiselt kasutan oma loomingus klassikalisi kullasepatehnoloogiad ja materjale, nagu kuld, hõbe ja naturaalsed kivid.

2015. aasta sügisel läksin pooleks aastaks Ameerika Ühendriikidesse, kus õppisin kivide fassettlihvi ning avardasin tohutult oma teadmisi ja oskusi kalliskivide maailmas. 2017. aastal töötasin mõnda aega kivilihvijana Mosambiigis tegutseva rubiinikaevanduse heaks.

Ehted ja ehtekivid on minu elu suur kirg ja rõõm. Alates aastast 2016 olen jäänud käima maailma suurimal kivide ja mineraalide messil, mida korraldatakse Tucsonis, Arizonas. See on andnud mulle võimaluse isiklikult välja valida kõik lihvitud ja lihvimata kivid, mis endaga Eestisse kaasa olen toonud. Lisaks sellele on aastast aastasse seal käimine olnud suurepärane viis hoida end kursis viimaste uudiste, muutuste ja avastustega ehtekivide maailmas.

Olen ka diplomeeritud gemmoloog. Alustasin oma ametlikku haridusteed gemmoloogia erialal aastal 2018 Ameerika Gemmoloogia Instituudis (GIA), Bangkokis. Läbisin seal värviliste kivide programmi, mis tähendab, et süvenesin põhjalikult ehetes kasutatavate erinevate kivide tundmaõppimisele ja identifitseerimisele. Järgneval aastal naasesin Bangkoki, et läbida seal ka GIA teemandide kursus. Veetes kõik need kuud elades linnas, mida pean värviliste kivide maailma südameks, viisin end põhjalikult kurssi ka kivide turuga ning avardasin oma silmaringi ja kogemustepagasit kivilihvimise valdkonnas.

Õppimine ja enesearendus jätkuvad pidevalt ning iga uus väljakutse on minu jaoks uus võimalus avastada ja teha midagi uut.

Olen leidnud, et sõnades enda väljendamine on väga keeruline. Kui aga üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis üks ehe jutustab ise tervete maailmate jagu lugusid. Koos oma kandjaga moodustub uus ainulaadne tervik.

Ehe on minu jaoks midagi väga isiklikku, mille ilu ja väärtus on jäävad. Ma naudin ilusate asjade loomist, oma kätega töötamist ning põnevaid väljakutseid erialal, mida ma armastan.

Seotud ehted