Tagasi

Tiia Eving

Tiia Eving (s 1947 Saaremaal)

1974 ERKI

Pärast 8-klassilise kooli lõpetamist suunasid kunstikalduvustega vanemad mind Tartu kunstikooli. 1968. aastal lõpetasin selle dekoraatorina, kuid ERKI-sse astusin siiski metallehistöö erialale. 1974. aastal valmis diplomitööna vasekohrutus-tehnikas figuraalne seinaplaatide seeria “Sonaat noorusele”.

Aastatel 1976–1997 Ars-Juveelis töötades teostasin ehteid, seinaplaate ja kandikuid, kavandasin karikaid, teeneteplaate, medaleid, dekoratiivvorme, ehteid ja märke. Vahemikus 1975–1991 osalesin vabariiklikel ja üleliidulistel tarbekunstinäitustel, samuti noortenäitustel, triennaalidel, välisnäitustel. 1982. aastal toimus Tallinna kunstihoone galeriis mu isikunäitus, 1982. aastal võeti mind vastu Eesti kunstnike liitu. Alates 1997. aastast eksponeerin oma loomingut vabakutselise kunstniku ja osanikuna A-galeriis. Püüan ehetes saavutada omanäolisust autoritehnikaga, kus mängivad hõbeda faktuur ja selge vormikeel, vajadusel maaliline kuldamine.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Vanas galeriis oli kombeks vanu õppejõude meeles pidada ja kutsusime neid alati sünnipäevi tähistama. Mäletan, kui vana ruumi endale saime. Otsisime pinda, kuhu saaks sellise kunstnike poe teha ja nii meie pakuti endist trugimise ruumi, kus praegu asub HOP galerii. Seal oli paks laudpõrand, mille all oli parkettpõrand, mida kõik me siis suure hurraaga küürisime ja taastasime.

Õppejõududega suhtlemine oli ikka au sees. Kateedri juhataja Arseni Mölder, õppejõud Lilian Linnaks, Salme Raunam – nad kõik said kutsutud meie juurde sünnipäevasid tähistama.” – Tiia Eving A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted