Tagasi

Andrei Balašov

Andrei Balašov (s 1965 Tallinnas)

Andrei Balašov (s 1965 Tallinnas) on õppinud Tallinna kunstiülikoolis ja Lahti kullassepakoolis Soomes. Oma töid on ta eksponeerinud isikunäitustel Lätis Gallery Susis Riias, Leedus Kauno Langases Kaunases ja Uzopio Galerijas Vilniuses. See on kunstnikul juba kuues isikunäitus A-Galeriis. Grupinäitustel on Balašov osalenud näiteks Rootsis, USAs, Saksamaal, Soomes ja Hollandis. 1996. aastal pälvis Balašov Edde Kurreli nimelise Eesti Metallikunstniku auhinna.

“Olen viimastel aastatel töötanud pisiplastika žanris, tegelenud antropomorfsete vormidega, eksperimenteerinud valutehnikaga ja faktuuridega. A-galerii on olnud tõmbekoht, kus on olnud huvitav jälgida igapäevast elu ja hea eksponeerida metallikunstiteoseid.” – Raamatus “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Mu ehted on kui pisikesed skulptuurid, mida saab kaasas kanda. Tehnikaks assamblaaž, tükkidest kokku pandud. Katsun leida sellise kuju, mis koosneks väikestest tükkidest, motiividest. Ehted on tehtud justkui karkassi peale, ühendatud vahatükid, mingid koopiad, leidobjektid, ja pärast valatud üheks tükiks. Seal võib igasuguseid seoseid otsida, aga pigem sünnib ehe tööprotsessi käigus. Nagu joonistus, kasvab järjest ise.” – Andrei Balašov A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019).

Andrei Balašov

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Marita Lumi.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus A-Galeriis Andrei Balašovi näituse SOE SUVI raames.

Seotud ehted