Tagasi Posted on

SOE SUVI

Andrei Balašov 27.08–28.09.2021

Suvi – kirju, värvirikas ja inspireeriv aastaaeg, unistus igavesest paradiisist. Andrei Balašovi viimaste aastate töid koondav näitus peegeldab möödunud erakordselt kuuma suve pisiskulptuuride, objektide ja ehetega, tuues esile metalli ja värvi sümbioosi, otsingud ja eksperimendid erinevates tehnikates ning tehnoloogiates.

Andrei Balašov (s 1965 Tallinnas) on eesti ehtekunstnik, kes viimastel aastatel on töötanud pisiplastika žanris ja tegelenud antropomorfsete vormidega, eksperimenteerinud valutehnikaga ja faktuuridega. Balašov on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ja Lahti kullassepakoolis Soomes. Oma töid on ta eksponeerinud isikunäitustel Lätis Gallery Susis Riias, Leedus Kauno Langases Kaunases ja Uzopio Galerijas Vilniuses. See on kunstnikul juba kuues isikunäitus A-Galeriis. Grupinäitustel on Balašov osalenud näiteks Rootsis, USAs, Saksamaal, Soomes ja Hollandis. 1996. aastal pälvis Balašov Edde Kurreli nimelise Eesti Metallikunstniku auhinna.

KUNSTNIKUVESTLUS

MEEDIAKAJA
Delta. A-Galeriis on veel võimalik külastada näitust “Soe suvi”, mis koondab kunstnik Andrei Balašovi viimaste aastate töid