Tagasi

Ive-Maria Köögard

Ive-Maria Köögard (s 1942 Tartus)

1968 ERKI

Õppisin ERKI-s metalli erialal ning töötasin aastatel 1968–1996 Ars-Juveelis kunstnik-teostajana. 1996–2013 töötasin juveelifirmas OÜ Kuldgraal kunstnik-juveliirina. 2014. aastast jätkub töö Kuldgraalis.

1971. aastal toimus isikunäitus kunstihoone galeriis koos Tiiu Aru, Edda Kingu, Laine Sinivee ja Tea Vellerindiga, 1991. aastal isikunäitus Hobusepea salongis, 2012. aastal A-galeriis. Varasemal ajal on olnud minu tööd arvukatel iga-aastastel tarbekunstinäitustel, ka metallikunstnike liidu näitustel ja välisnäitustel. Olen 1971. aastast kunstnike liidu liige.- Raamatus “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Nõukogude ajal osteti Arsi kunstikombinaati kive Venemaalt. Käisin isegi kunagi Sverdlovski kivilihvimistehases kaasas. Kive oli pesukausitäis, kust saime neid toodangu jaoks valida. Kui Ars 1996. aastal lõpetas, siis nad müüsid oma laojäägid ära. Ostsime neilt kive soodsa hinnaga välja, tol ajal me ei teadnudki, kust edaspidi üldse ehtekive saab. Tegin selle kaelaehte enda 70. aasta personaalnäitusele. Vaatasin, et üksikuna see kivi ei olnudki midagi erilist, hall ja ilmetu, väikesed punased täpid sees. Neid oli kokku kuus tükki, millest ühest tegin prossi. Üksikuna need kivid ei olnud „isuäratavad“, aga kui need kokku panin, siis hakkasid muljet avaldama. Lisasin kaelaehtes tähnidena punased granaadid vahele.”- Ive-Maria Köögard A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Ive-Maria Köögard

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Marita Lumi.
Filmis ja monteeris Marita Lumi.

Kunstnikuvestlus toimus Ive-Maria Köögardi näituse UITMÕTTED raames.

Seotud ehted