Tagasi

Kadi Veesaar

Kadi Veesaar (s 1976 Pärnus)

Kadi Veesaar on mänguline ehtekunstnik, kes loob nii unikaalseid ehteid kui ka väikseid ehteseeriaid. Ta on kirglik erinevate materjalidega katsetaja, püüdes neid seejuures siiski valada lihtsasse kantavasse vormi. Läbimõeldud värvigamma, lihtne kuid mänguline vorm ja meisterlik käsitöö kombineerituna kõrgtehnoloogiliste lahendustega on Kadi ehete peamised elemendid.

Ehtekunst ei olnud Kadi esimene karjäärivalik. Kuigi ta on õppinud algselt rõivakunstnikuks ja on lisaks diplomeeritud meeste rätsep, töötas ta pikalt hoopis tarkvara arenduses. Paraku aja möödudes saabus sisemine rahulolematus oma tööga ja ta suundus paralleelselt tööga ehtekunsti õpingutele Eesti Kunstiakadeemiasse. 2016 aasta kevadel lahkus Kadi oma viimasest töökohast, Skype’st, et proovida kätt vabakutselise ehtekunstnikuna. Sellest ajast alates on Kadi pannud kogu oma südame, energia ja aja omanimelise brändi ülesehitamisse ja ehtekunsti näitustel osalemistesse.

Kadi armastab mitmekesisust, mida ehete loomine pakub – nii emotsionaalselt kui tehnilises plaanis. Ja ta lihtsalt jumaldab kätega loomist, tundes kuidas materjal muutub ideede peegelduseks. Ta on pidevas enesearengus ja õppimises, mille tulemusel omab unikaalset ja märkimisväärset tehniliste oskuste baasi. Tehnoloogilised väljakutsed on need, mis hoiavad Kadi sisemise leegi põlemas ja inspiratsioonilaeka täis.
Kasvava kunstnikuna tunneb ta suurenevat soovi vajutada peidetud nuppudele inimeste hingedes, juhatada neid mõtisklema, küsimusi küsima ja kallutada nende mõtted eemale tavapärasest rajast…

Seotud ehted