Tagasi

Katrin Veegen

Katrin Veegen (s 1978 Tallinnas)

2002 EKA BA

Alustasin kunstialase hariduse omandamist Kopli kunstikeskkoolist ja jätkasin Eesti kunstiakadeemias. Kõrgharidust omandades täiendasin ennast ka Inglismaal Birminghami ülikoolis. Pärast lõpetamist asusin tööle OÜ Aurum kullassepp-disainerina. Pärast paari aastat praktiseerimist ja enesearendust otsustasin hakata vabakutseliseks kunstnikuks.

Olen oma loomingut eksponeerinud näitustel Eestis ja välismaal ning mind on tunnustatud ka mitme erialase preemiaga.

Ehtekunstiga tegelen nii soovist jagada oma isiklikumat laadi lugusid kui ka puhtalt eksperimenteerimise ja mängimise eesmärgil. Mind huvitavad erinevad materjalid ja nende kasutamise võimalused. Varajasemas loomingus paelus mind mäng värvide ja faktuuridega, nüüd aga olen taaskord hakanud tundma rohkem tõmmet klassikalisemate materjalide ja tehnikate poole, mille väärtus on ajas vastupidavam ning pikemas perspektiivis ka kandjasõbralikum. Hindan väga kõrgelt tööde tehnilist teostust ning disainis selgust ja puhtust.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Üks eriline ja põneva looga ehe läks just Jaapanisse. Aga Grete Annikve asjad on minu silmis sellised non grata ehted. Teisest ooperist, pretensioonitud. „Grete“ sündis sellest, et jäin beebiga koju ja ei suutnud loominguliselt kuhugi jõuda. Millegi kallal tahtsin ikka nokitseda ja käsi nõudis tööd. Mõtlesin, et ah, teen siis lillekesi. Grete Annikve (anagramm) ei ole otsene saladus, aga ma ei reklaami „teda“ otseselt ka endana välja. Kuigi tal on nüüd isegi oma Instagrami konto ja loominguliselt tegutseb ikka vahelduva eduga. Gretega on hea ja lihtne koostööd teha, ta ei mõtle üle.

Kolleeg Keiu Koppeli käest oli huvitav kuulda, et ta varem ei teadnud, et Grete ja mina oleme üks isik. Seda humoorikamalt mõjus tema mõtteavaldus, et ta ikka oli galeriis ringi vaadates mõtisklenud, et kumb kumma pealt maha teeb. Ise olen „meie“ käekirju ikka väga erinevaks pidanud, aga ju see algallikas ikkagi ilmutab end salamisi. Tähelepanelikum silm ja hing tajub seda.” – Katrin Veegen A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Katrin Veegen

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Marita Lumi ja kuraator Sille Kima.

Kunstnikuvestlus toimus Katrin Veegeni näituse PEEGELDUSED raames.

Seotud ehted