Tagasi

Keesi Kapsta

Keesi Kapsta (s 1969 Kuressaares)

2003 EKA

Olen lõpetanud arvutigraafika eriala; ehtekunsti õppisin oma ema, Aino Kapsta käe all. Alates 2012. aastast olen Metallikunstnike Liidu ja 2013. aastast Kunstnike Liidu liige.

Materjalidest meeldib mulle kõige rohkem teha ehteid hõbedast ja poolvääriskividest või mõnelt reisilt kaasa toodud rannakividest, tehnikaks sulatus. Kasutan ehetes tihti loodusmotiive või märke ja sümboleid – toetuseks ja kaitseks. Imeliselt tore on luua ainulaadne ehe ja näha inimese silmis äratundmisrõõmu, kui tekib side ehte ja kandja vahel.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Sulatustehnikat olen tõesti alati teinud, aga võib-olla on ehted läinud õrnemaks ja hapramaks, ehk mõnevõrra täpsemaks. Iga asi, mis ma alustan, on omamoodi ja eriline. Ma olen hästi kaootiline, kahte ühesugust asja ei tule. Mõtlen välja mustreid ja kasutan märke. Kaheksakand ja päikeseratas on ammused lemmikud, erinevad ruunimärgid ja kaitsemärgid ka kindlasti. Vahel peidan need ka nii ära, et ainult kandja teab, et see seal sees on. Mulle meeldib, kui see märk kohe silma ei torka. Kindlasti on ehetes ka reisimõjutusi sees. Indoneesia reis, kus kunagi ammu käisin, on kindlasti mõjutanud.” – Keesi Kapsta A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted