Tagasi

Ketli Tiitsar

Ketli Tiitsar (s 1972 Rakveres)

1995 Tallinna kunstiülikool BA, 1996 Oslo kunsti- ja disainikolledž

1997 Amsterdami Gerrit Rietveldi akadeemia

Lõpetasin Eesti kunstiakadeemia ehteeriala 1997. aastal ja jätkasin samas magistriõpinguid, täiendanud olen end ka Norras ja Hollandis. 1996. aastal moodustasime viiekesi kunstirühmituse F.F.F.F. Pea kümme aastat tegelesime ehte kõrval ka kontseptuaalse foto, video ja installatsioonidega. Ehtenäitustel osalen alates 1994. aastast. Selle aja sisse mahub üle 75 grupinäituse nii Eestis kui ka välismaal ning kolm isikunäitust, neist üks ka A-galerii Seifis (2010).

Lisaks olen korraldanud, kureerinud ja kujundanud näituseid Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis ja mujal, pidanud loenguid ning vedanud üle kümne aasta Tallinna rakenduskunsti triennaale.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Mulle räägiti, et kastanid toovad õnne. Nad on nii tavalised ja kättesaadavad, olles seeläbi mitte üksnes isiklikud vaid ka laialt äratuntavad tähenduse kandjad. Kastaniga kannan kaasas argist järjepidevust, lihtsat talismani, mille kaudu minevik elab tänapäevas.” – Ketli Tiitsar A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

KETLI TIITSAR JA FLORA VAGI

Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Urmas Lüüs.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus A-Galeriis 15. septembril 2022 Ketli Tiitsare ja Flora Vagi näituse KAHEKÕNED IGATSUSEST raames.

Vestlust on võimalik kuulata ka PODCASTINA.

Seotud ehted