Tagasi

Krista Lehari

Krista Lehari (s 1967 Tallinnas)

1994 Tallinna kunstiülikool

Kõige tähtsam on inimene. Mulle meeldib teha ehet konkreetsele inimesele. Vaatan, küsitlen, kuulan. See on mäng, kus sünnib mõistatus, mis seob ehte selle kandjaga.

Ehtes on tähendus, saladus, sisekosmos. Sõnum, mida teavad ja näevad võib-olla vaid asjaosalised. Ehete puhul armastan hõbedat. Töötan ka suuremate vormide – auhindade ja objektidega. Viimasel ajal huvitab mind ka väikeseeriate disain ja koostöö teiste disaineritega. See korrastab ja viljastab.

Viimased tööd: ERR-i Kuldmikrofoni auhinnad aastatel 2010–2013; väikeseeria ehted VARKKI moebrändile, tseremoniaalne rist Peterburi Jaani kirikule koostöös disainiagentuuriga Identity. Maiasmoka kohviku vaateratas koostöös Identityga. Juhendan metalliringe nii lastele kui ka täiskasvanutele. Õpetamine õpetab.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“MÖBIUSE POLÜGOON on allegooria meie igavikulisele võitlusele argipäevaga, kus meie nähtamatu vaim on lõksus meie enda isikliku elu metafüüsilises mullis. Võõrandununa ümbritsevast tegelikkusest ja teistest inimestest läbime igapäevaselt laiutavas näilisuses rutiinselt korduvat argielu trajektoori. Oleme keskendunud materjalile, struktuurile, tekstuurile, mitte sügavikulisele sisule. Oleme samaaegselt oravad rattas ja kanaarilinnud kaevanduses.” – Krista Lehari A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted