Tagasi

Margus Tänav

Margus Tänav (s 1971 Tallinnas)

1998 EKA BA, 1999 EKA õpetajakoolitus

Töötasin aastatel 1999–2001 Pelgulinna gümnaasiumi kunsti- ja kunstiajaloo õpetajana, alates 2010. aastast olen Rocca al Mare koolis kunsti- ja kunstiajaloo õpetaja.

Oma ehted valmistan ma peamiselt hõbedast ja kullast, mõnikord neid materjale omavahel kombineerides. Eri aegadel on köitnud mind erinevad tehnikad, kindlat lemmikut justkui polekski. Olen kavandanud meeneid ja suveniire, teinud tellimustöid eraisikutele ja ka asutustele, vahel esinenud ka mõnel näitusel nii Eestis kui ka kaugemal.

Mind inspireerib loodus seal peituvate struktuuride ja vormidega. Mulle meeldivad peened, graafilised mustrid, mida vastandan oma töödes suurte, tühjade pindadega. Vahel vaimustun arhitektuurist, selle mahtudest ja proportsioonidest. Mind on köitnud vanalinna sepised – tuulelipud, müüriankrud. Need motiivid on leidnud tee ka minu ehetesse.

Mõnikord on ehe kui protsess, mis valmimise käigus pidevalt muutub ja areneb. Nii ei pruugigi algsest ideest protsessi käigus midagi järele jääda. Püüan luua ehteid, mis nende kandjaid õnnelikuks teeb. Nii lihtne see ongi.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Minu töödes kajastuvad motiivid pärinevad enamasti minu enda ümbert. Need võivad olla põgusad, tunnetuslikud muljed, meeleolud, aga ka mind kõnetavad vormid. Saetud mustrid ja ornamendid korduvad rütmiliselt oma loogilises korrapäras. Mõnikord ma loon nendest mustritest korrapäraseid süsteeme, vahel jälle tekitan segaduse ja kaose. See on justkui mäng mustritega, mida ma naudin. Vahel on selle tulemuseks mõni ehe. Minu enda jaoks on kõige tähenduslikumad ehted need, mis on valminud kellelegi väga personaalselt, võib-olla on need tehtud minu jaoks erilisele inimesele. See annab tähenduse.” – Margus Tänav A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted