Tagasi

Maria Valdma Härm

Maria Valdma Härm (s 1973 Kärdlas)

2000 EKA, MA (cum laude)

1996. aastal liitusin kunstirühmitusega F.F.F.F., millest sai oluline platvorm minu praegusele loomingulisele tegevusele. Rühmitus lõpetas toimimise 2005. aastal. Näitustel olen osalenud alates 1994. aastast nii individuaalselt kui ka F.F.F.F. koosseisus, nii Eestis kui ka välismaal. Loetelus on neli isikunäitust. Minu töid võib leida erakogudest ning Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumi ning Eesti kunstimuuseumi kogust.

Alates 2002. aastast olen kunstnike liidu liige. 2002. aastal pälvisin kultuurkapitali aastapreemia (F.F.F.F.), 2009. aastal A-Galerii aasta parima näituse preemia näituse “Tolm” eest. Paralleelselt loomingulise tegevusega olen töötanud kunstiõpetajana ning praegu tegutsen galeristina Eesti kunstnike liidu HOP galeriis.

Oma loomingus huvitavad mind eelkõige ruumi, indiviidi ja ehte omavahelised suhted, projektsioonid ja peegeldused nende osapoolte vahel ning sellest sündinud suhete paljusus. Ruumipoeesia – kus mööduvat kohalolu tähistab ehe.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Sõlmed… kui hetke tähis. Kui on tulnud peatuda. Kui tee ei ole enam otsetee. Kohtumiste, kinkimiste, meenutuste ja meeldejätmiste punkt.” – Maria Valdma A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

MARIA VALDMA HÄRM

Kunstnikuvestluse viis läbi kunstnik Urmas Lüüs.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus Maria Valdma Härmi näituse SÕNADE SURNUAED raames.

Seotud ehted