Tagasi

Ülle Mesikäpp

Ülle Mesikäpp (s 1961 Paides)

1988 ERKI

Sündisin kunstiüliõpilaste perre ja olen tõepoolest lapsest saadik kunstnikuks saada soovinud. Nüüdseks olen nõus end pigem disaineriks nimetama. Kui kõrvutada kirjandust ja ehtekunsti, siis mina olen pigem prosaist, valmistan argipäevaselt kasutatavaid lihtsaid hõbeehteid. Luule on minu jaoks veidi kauge, armastasin aga meeletult romaane lugeda.

Minu arvates ongi minu ehte võlu selles, et olen nad oma peas kavandanud, oma kätega valmistanud, ja kui teine sõnumi ära tunneb, siis annab ehe talle positiivset laengut ja jõudu edasi toimetada, elada. Minu jaoks on ehete valmistamine protsess, liikumine minust väljapoole. Ise ma ehteid ei kanna, ei pea oluliseks midagi enda külge riputada. Ideed tulevad ja lähevad. Mõni realiseerub tegelikkuses, mõni läheb kõiksusesse tagasi. Mulle meeldivad väga kalliskivid ehk mineraalid. Mul on suur kogu erinevaid kive, millega aeg-ajalt mängida ja unistada.- Raamatust “A-Galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat” (2014)


“Olen rikkaliku kalliskivikollektsiooni omanik. Kui on hea tuju, võtan nad välja ja mängin, sätin sobivad kokku ja joonistan ehte ümber kivide. Minu ehe on loodud inimest kaunistama ja rõõmustama.” – Ülle Mesikäpp A-Galerii näitusel MÄLUKAARDID (2019)

Seotud ehted