Tagasi Postitatud

Kunstnike Õu 14. augustil H2 hoovis

Kunstnike Õu kutsub kõiki laupäeval, 14. augustil, Tallinna Vanalinna Päevade raames Hobusepea tänava metallikunsti maja H2 hubasesse hoovi, mis täitub päevaks kunsti ja muusikaga. 

Kuulata saab vaimurikastavaid vestlusi erinevate kunstnikega ning avastada vanalinna galeriide näituseid koos nende autorite ja kuraatoritega. Lisaks viime teid paeluvale rännakule läbi Hobusepea 2 hoone mineviku ja oleviku.

Helielamusi loovad harfi ja looper’itega improviseeriv Liz Wirestring; jazzi, pärimus- ning elektroonilist muusikat ühendav Maris Pihlap ning intellektuaalse rokkmuusika ja minimalistliku art-blues’i duo Hello Killu. 

Külalistele on päeva jooksul avatud ka majas tegutsevate ehte- ja metallikunstnike ateljeed. 

Sündmusel osalevad A-Galerii, HOP galerii, Draakoni galerii, Hobusepea galerii ja Hobusepea 2 metallikunsti maja. Kunstnike Õu aitavad korraldada veel Eesti Kunstnike Liit ja Tallinna Vanalinna Päevad.


A-Galerii SEIF

Into Niilo
HELLAD KOHAD


Eesti ehtekunsti kodugaleriis on KUNSTNIKE ÕU sündmusega paralleelselt üleval Into Niilo (Moskva) seifinäitus HELLAD KOHAD, mis on kõigile huvilistele tasuta külastamiseks avatud kuni 24.08. KUNSTNIKE ÕU raames toimub 14.08 A-Galeriis ⁠näitusetuur koos meie kuraator Helle Ly Tombergiga. Tuur toimub kell 12:00-12:30.

Into Niilo HELLAD KOHAD on näitus enese armastamisest ja aktsepteerimisest. Kunstnik süveneb põgusalt inimeseks olemisse, haavatavuse, hapruse ja ebatäiusega leppimisse ja selles rõõmu leidmisesse. Tegu on filantroopilise ettevõtmisega, mille esimeseks sammuks on aktsepteerida oma füüsilist keha. Ainukordseid näitusetöid on võimalus A-Galeriist ka endale soetada. ⁠

Helle Ly Tomberg

A-Galerii AKNAD

Natascha Frechen, Felicia Mülbaier, Constanza Salinas & Luisa Werner (Saksamaa)
PUUDUOLEKU HELGUSEST


PUUDUOLEKU HELGUSEST peegeldab ehete lugu ja teekonda. Autorid usuvad, et esemed, joonistused, visandid ehk kõik see, mis ehete loomise käigus tekib, on sama oluline kui ehted ise. Nende esemete kaudu õpivad nad tundma materjali ja selle tähendust ning jõuavad oma loomingu tuumani.⁠

Näitusega kaasneb trükis, mida saab soetada A-Galeriist ning mida esitletakse 14. augustil KUNSTNIKE ÕU raames H2 hoovis kell 16:45-17:45.

HOP galerii

Yuan Yu Chen Fengi (Venezuela), Bradley Krebsi (USA), Hansel Tai (Hiina/Eesti)
REVOLUTSIOON

Trionäituse eesmärk on uurida erinevaid viise, kuidas omavahel ühendada kaasaegset ehtekunsti, teisi esemeid ning kuidas neid uuteks meediumiteks vormida. Ehtepiiri nihutamise asemel eelistavad autorid mõelda, et on pelgalt kaasaegsed kunstnikud, sõltuvuses esteetikast, otsimas uusi kõrgusi.

Näitus on valminud Eestis tegutseva ehtekunstniku Hansel Tai, Venezuelas sündinud visuaalkunstniku Yuan Yu Chen Fengi ja Ameerika graafilise disaineri Bradley Krebsi koostööna. Rohkem infot näituse kohta leiad: https://www.hopgalerii.ee/

14. augustil avaneb KUNSTNIKE ÕU raames ainulaadne võimalus näha näitust koos autoriga. Autorituur koos Hansel Taiga toimub HOP galeriis kell 12:45-13:15.

Hobusepea galerii

Darja Popolitova
TAKTILIIT ON KIVI, MIS KÕDITAB PILKU

Ehtekunstnik Darja Popolitova on näitusega „Taktiliit on kivi, mis kõditab pilku“ Hobusepea galeriisse loonud videotest, ehetest ja installatsioonidest koosneva fiktiivse maailma, milles nõid Seraphita aitab igapäevaelu pettumustega toime tulla. Ehe pole üksnes stendile kinnitatud artefakt vaid kannab endas inimelu sentimentaalseid lisaväärtusi – kinkimisrituaale, taktiilseid momente, isiklikke mälestusi. Rohkem infot näituse kohta leiad: http://galerii.eaa.ee/hobusepea/eindex.htm

14. augustil toimub KUNSTNIKE ÕU raames Hobusepea ja Draakoni galeriide näitustetuur koos Anna Mari Liivrannaga. Tuur on tasuta ning kestab orienteeruvalt 45 minutit. Kogunemine on kell 14:00 H2 kunstnike maja hoovis Hobusepea 2.

Draakoni galerii

Sven Parker
SEINAD, PANEELID, FRAGMENDID

Draakoni galeriis on avatud Sven Parkeri isiknäitus „Seinad, paneelid, fragmendid“, mis tõukub aastal 1990 kirjastuses Eesti Raamat välja antud „Pildivihikutest“. Näitusesaali on kunstnik loonud betoonist, sarrustest ja koomiksitest koosnevad installatsioonid koostades nii ajaloo fragmentidest uusi narratiive, kuid samal ajal esitades väljakutse suurte narratiivide võimalikkusele. Rohkem infot näituse kohta leiad: http://galerii.eaa.ee/draakon/eindex.htm

14. augustil toimub KUNSTNIKE ÕU raames Hobusepea ja Draakoni galeriide näitustetuur koos Anna Mari Liivrannaga. Tuur on tasuta ning kestab orienteeruvalt 45 minutit. Kogunemine on kell 14:00 H2 kunstnike maja hoovis Hobusepea 2.

Piltide autor on Annika Haas.