Tagasi Postitatud

A-Galerii 2021. aasta parim seifinäitus on Taavi Teeveti AINUEKSEMPLAR

Eesti ehtekunstnikud on valinud välja 2021. aasta parima A-Galerii seifinäituse. A-Galerii SEIF on kohaliku ehtekunsti olulisim näitusepind, mis on juba aastaid keskendunud professionaalsete ehtekunstnike ja seppade värske loomingu tutvustamisele. Eelmisel aastal toimus seifis 11 eriilmelist näitust, millest parimaks valiti Taavi Teeveti näitus AINUEKSEMPLAR.

Näitusel kandis Taavi Teevet oma esimese luulekogu luuleread paberi asemel lasergraveerimise ning happesöövituse abiga terasplaatidele. Kunstnikule oli oluline, et see luulekogu eksisteeriks vaid näitusesaalis näituse toimumise ajal, et seda ei saadaks tüüpiline luulekogu saatus saada loetud igavate bussireiside ajal ning kaoks oht, et raamatukastid võiksid jääda kellegi trepi alla tolmu koguma. Taavi Teeveti näitus oli A-Galerii SEIFIS üleval 29.10–26.11.2021.

Taavi Teevet (s. 1996. aastal Saaremaal) on Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti bakalaureuse kraadi omandanud noor metallikunstnik, kes seab oma loomingulise tegevuse kesklöövi rännaku enese sisemusse, keskendudes oma loomingus eelkõige minategelase maailma, taju ja nendega seotud probleemide ja avastuste mõtestamisele. 

Teevet on osalenud oma töödega näitustel Eestis ja välismaal ning olnud ehtekunstnikuna kaastegev mitmetes lavastusprojektides.

Parimat seifinäitust valitakse A-Galeriis alates 2007. aastast, eesmärgiga tunnustada kunstnike meisterlikke saavutusi oma loomingus. A-Galerii on professionaalsete metallikunstnike loomingut esindav ehtegalerii, mille tegevuste hulka kuulub ka ajaloolises SEIFIS näituste korraldamine. SEIF on ajalooline pidepunkt, mis ühendab 1920ndatel juveliir Joseph Kopfi kullassepaärina ehitatud hoone esialgse funktsiooni ja näitusepinna. Näitusetegevus toimub SEIFIS 2005. aastast. Parima seifinäituse varasemaid võitjaid on näiteks Erle Nemvalts, Marita Lumi ja Kertu Vellerind.

Näitusest kirjutas kultuur.err.ee lehel Hele-Mai Viiksaar ARVUSTUS.LUULEKOGU, MIDA EI ILMUNUD