Tagasi

Into Niilo

Into Niilo on Belgias elav ja töötav kaasaegne ehtekunstnik ja disainer.

2013. aastal lõpetas ta Moskva riikliku disaini- ja tehnikaülikooli ning aksessuaaridisainerina jätkas magistriõpinguid Londoni ülikoolis Londoni moekolledžis jalatsidisaini erialal.

Peagi aga taipas ta, et ta pole huvitatud enam jalatsitest ning üha enam köidavad teda väikesed ja kantavad arhitektuursed ja skulpturaalsed vormid. Niisiis lõigi ta 2015. aastal oma brändi into|into, et luua eksperimentaalseid aksessuaare, kuid mõne aja pärast otsustas ta peamiselt ehtekunstiloomingule keskenduda.

Alates 2016. aastast on Into Niilo näidanud oma loomingut showroomides Pariisi moenädala raames (kaks korda aastas). 2018. aastal sõlmis ta lepingu agentuuriga NOB ja 2019. aastast on ta osalenud NOBi showroomide väljapanekutel Pariisi, Milano ja Tokyo moenädalatel.

Into Niilo rakendab oma brändi into|into loomingus täppisteaduste ja teaduslike katsetuste põhimõtteid. Ta saab innustust erinevatest valdkondadest nagu füüsika, keemia, loodusteaduste filosoofia, kosmoloogia, anatoomia ja filosoofia ning püüab neid ideid edasi anda kunsti ja disaini kaudu. Kordus nimes into|into on pärit inglise [intu:] ja soome keelest [into:] ning seda võiks tõlkida kui “sisemine inspiratsioon.” Brändi inspiratsiooniallikaks on loodus ja inimese kognitiivsed protsessid, poeesia, vormide ilu ning asjade sisu ja sügavam olemus.

Into Niilo

Kunstnikuvestluse viis läbi kunstnik Urmas Lüüs.
Filmis ja monteeris Liina Lõõbas.

Kunstnikuvestlus toimus Into Niilo näituse HELLAD KOHAD raames.

Seotud ehted