Tagasi Postitatud

MINIMAL-COMPACT

Dot Melanin, Dana Seachuga 17.08–17.09.2018

MINIMAL-COMPACT on Dot Melanini ja Dana Seachuga ühisnäitus. Melanin ja Seachuga avastasid koos õppides, et nad esindavad ehtekunstis eri maailmavaateid. Üks seab tähelepanu keskmesse materjali tähenduse ja väärtuse ning jutustab ehte osade kaudu kindla loo. Teine loob võimaluse anda ehetele tähendus ja väärtused, jättes samas nende (aja)loo lahtiseks. On huvitav jälgida, kuidas mõlemad kunstnikud kasutavad oma töös sarnaseid traditsioonilisi, näiteks struktuurile ja kihtidele keskenduvaid tehnikaid, et väljendada oma isiklikke vaateid.

Dot Melanini näitusetööd valmisid pärast 2013. aastal Eestist saadud loomingulisest elamusest. Tema kasutatud värvide, materjalide, vormide ja hoiakute juures on märgata kohalike kunstnike loomingu mõjutusi.

Dana Seachuga esitleb näitusel viimase kolme aasta jooksul valminud töid. Seachuga uurib oma töös rolle, mida ehted meie elus mängivad, ja suhteid, mida üks või teine roll inimese ja tema isikliku eseme vahele loob.
A-galerii väike hubane näituseala annab võimaluse nautida kunstnike koostööprojekti tervikuna ühes ruumis. See loob olukorra, kus looming võib ümbritsevasse sekkuda, sellelt peegelduda või sellele vastanduda.